PUBG cephesinden corona virüs salgını açıklaması

PUBG cephesinden corona virüs salgını açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü’nün küresel bir sağlık tehditi olarak ilan ettiği corona virüs salgını üzerine PUBG cephesinden de “etkinlik erteleme” haberi geldi.

Corona virüs salgını ne yazık ki yayılmasını devam ettirirken, etkinliklerini erteleyen ya da katılımlarını iptal eden şirketlere PUBG de dahil oluyor. Nisan ayında Berlin’de düzenlenecek olan PGS: Berlin etkinliğinin ertelendiği duyuruldu. Firma tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde: “Oyuncularımızın, çalışanlarımızın ve taraftarlarımızın sağlığının ve güvenliğinin en önemli önceliklerimiz olması sebebiyle, Nisan ayındaki PGS: Berlin etkinliğini erteleme kararını almak bizim için zor bir süreçti. Bölgesel elemelerin tarihlerinde ve saatlerinde de ayrıca değişikliğe gidilebilir.”

Due to the health concerns surrounding Coronavirus, we have decided to postpone PGS: Berlin. Our first priority is the safety of our players, staff, and fans.
We will provide more information at a later date.

View all: https://t.co/mvl3Y5LVX4

— PUBG Esports (@PUBGEsports) February 10, 2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yeni oyunlar göründü; PlayStation Plus şubat ayı ücretsiz oyunları [Video]

PUBG, etkinlik sayısını değiştirmiyor

Erteleme kararı alınsa da firma, 2020 yılında planladığı etkinlik sayısında bir değişiklik olmadığını da kaydetti. 2020 boyunca dört farklı küresel e-spor etkinliğiyle oyuncular buluşturulacak. Şimdilik PGS: Berlin’in düzenleneceği tarih ise ne yazık ki belli değil. En azından şubat ayının sonuna kadar da belli olmasını açıkçası beklemiyoruz. Zira corona virüs salgınına yönelik tedavi çalışmaları hala devam ederken net bir sonuç henüz elde edilebilmiş değil. PUBG kendi etkinliğini ertelese de önümüzde özellikle teknoloji sektörü için hayli büyük bir etkinlik bulunuyor. Şubat sonunda dünyanın dört bir yanından teknoloji üreticileri, basın ve meraklıları buluşturacak olan Mobil Dünya Kongresi 2020 için ufukta şimdilik bir erteleme tarihi görünmüyor.

İlginizi çekebilir

Oyunun mobil versiyonunun Çin Yeni Yılı etkinliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir