Bir dönemin sonu: Rockstar Games’te önemli ayrılık

Bir dönemin sonu: Rockstar Games’te önemli ayrılık

Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption oyunlarının geliştiricisi Rockstar Games’ten çok önemli bir ayrılık haberi geldi. Ana şirket Take-Two Interactive, Rockstar’ın kurucu ortağı Dan Houser‘ın 11 Mart’ta Rockstar Games şirketinden ayrılacağını açıkladı.

Houser’ın şirketten neden ayrıldığı ise açıklanmadı. Dan Houser’ın 2019 ilkbaharından beri izinde olduğunu belirtmekte yarar var. Kardeşi Sam Houser ise hala başkan olarak Rockstar’la birlikte çalışmalarını sürdürüyor. Houser’ın oyun tarihinin en başarılı geliştiricilerinden birine başkanlık etmesine yardımcı olduğu bir sır değil. Oyun tarihine damga vuran Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption gibi oyunların hem baş yapımcısı hem de yazarı olan Dan Houser, Bully, Midnight Club: Los Angeles ve Smuggler’s Run gibi oyunlar üzerinde de çalıştı. Red Dead Redemption 2’nin geliştirilmesi sırsında geliştiricileri bir haftada 100 saat çalışmaya zorlayan Dan Houser ve Rockstar Games’in başı bu sebeple derde girmişti.

Rockstar Games’in Dan Houser olmadan sıkıntı yaşamayacağı belirtiliyor. 1998’de kurulan Rockstar Games’in bünyesinde çok yetenekli geliştiriciler olduğundan söz ediliyor. Kardeşi Sam Houser’ın yeni oyunların geliştirilmesinde önemli rol oynayacağı ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GTA IV oyununun Steam’de satışının durdurulma sebebi

Rockstar Games kararı Grand Auto 6’nın çıkışını erteletir mi?

Bu karar Rockstar’ın oyun tasarım sürecini etkileyibilir. Grand Theft Auto 6’nın çıkış tarihinin ertelenme olasılığı da pek tabii mevcut. Grand Theft Auto 6 hakkındaki detayları önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

İlginizi çekebilir

Pakistanlı siyasetçi GTA V uçağını nasıl gerçek zannetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir