Pakistanlı Hacker Grubu Hint Futbol Federasyonu Web Sitesini Hackledi

Pakistanlı Hacker Grubu Hint Futbol Federasyonu Web Sitesini Hackledi

Hindistan Futbol Federasyonu’nun web sitesi “Zero Cool” adlı grup tarafından geçen bir Pakistan hackerları tarafından tahrip edildi. The-aiff.com – – web sitesinin ana sayfasının indexine kendi sayfalarını koyan grup “Ölü Beden” adlandırdıkları biz yazı paylaştılar. Hint asıllı komşu ülke “casusluk” sorumlu üzerinde ölüme mahkum etmiştir. Geçen hafta içinde, en azından başka dört web siteleri olduğunu iddia eden benzer bireyler / kollektiflerle Pakistan saldırıda bulunmuştu.
“Zero Cool” ayrıca Maharashtra Devlet Enerji Üretim Limited’in web sitesini deşifre ettiğini iddia etti. Bununla birlikte, mahagenco.in Çarşamba akşamı sorunsuz çalışıyordu.
Uzmanlar, bu bozulma bölümlerinin Hindistan ve Pakistan arasında yaygın olduğunu söylüyor. Bazen, bozulmuş sayfalarla ilgili politik açıklamalar yapılıyor.

Siber güvenlik danışmanı Rakshit Tandon, “Bunlar çoğunlukla nasıl saldırılacağını öğrenen gençler tarafından yapılır, öğrendikleri ilk şeylerden biri penetrasyon testidir ve bu şekilde bunları yapmalarına izin verir” diyor. Web sitelerinin bu şekilde bozulmasının saldırıdan farklı olduğunu açıklıyor. Bir eve giren ve bir almiradan belge çalan birine saldırmaya benzetiyor.
“Teknik olarak hiçbir zararı yok, yalnızca bozguncudur.Bir veri ihlali olduğunda durum ciddi hale gelir.Ancak sunucularımızı ve verilerimizi güvende tutmalıyız.Web sitelerimiz çok savunmasızdır.IIT web sitesi ihlal edildiğinde biraz şok oldu. Az güvenlikli süs web siteleri oluşturan daha küçük kurumlar daha savunmasızdır “diyor.

Bakalım bu 2 ülke arasındaki mevzu daha ne kadar sürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir