Opera’nın Yeni Tarayıcısı Yerleşik WhatsApp ve Messenger ile Birlikte Geliyor

Opera’nın Yeni Tarayıcısı Yerleşik WhatsApp ve Messenger ile Birlikte Geliyor

Eklentiler ve uzantılar sayesinde, modern tarayıcılar yalnızca web sitelerine erişmekten daha fazlasını yapabilir. Bununla birlikte, aradığınızı bilmiyorsanız, faydalı araçlar bulmak haliyle kolay değildir. Opera yalnızca uzatma pazarına dayanmak yerine, eponymous yazılımına ek özellikler ekleyerek Google Chrome’dan pazar payını geride bırakmayı umuyor. Zayıf güç modunu ve tam özellikli bir VPN’i kullanıma sunduğumuzu şimdiden gördük ancak şu anda WhatsApp ve Messenger gibi mesajlaşma uygulamalarını kenar çubuğuna entegre ederek işleri çok daha sosyal hale getiriyor.

Özellikler, “Yeniden doğan” kod adıyla yeni bir Opera sürümü içeriyor. Ocak ayında piyasaya çıkan Deneysel Neon tarayıcısından çok ilham alıyor . En sevdiğiniz mesajlaşma uygulamalarının web veya masaüstü sürümlerini kullanmak yerine Reborn, bunları tarayıcı pencerenizin kenarında düzgün bir şekilde düzenler ve tarama yaparken sohbet etmenize olanak tanır.

Özellik iki şekilde çalışır. Öncelikle simgeleri kenar çubuğa sabitler ve sohbet etmeniz gerektiğini hissettiğinizde simgeleri tıklayabilirsiniz. Diğer seçenek, sohbet penceresini geçerli sekmenizin yanında oturacak şekilde tutturmaktır. Çevrimiçi olarak bulduğunuz bir fotoğrafı paylaşmak istiyorsanız, mesajın simgesine sürüklemeniz yeterlidir ve tarayıcı diğerlerinin dikkatini çekecektir.

Mesajlaşma afiş duyurusu olsa da, Reborn birkaç ek özellik ile birlikte geliyor. Tarayıcıya hafif sekmeler ve geliştirilmiş simgelerle yeni bir görünüm verildi. Ruh halinize bağlı olarak açık ve koyu temalar arasında geçiş yapabilir ve tarayıcının reklamları nasıl engellediğini kontrol edebilirsiniz. Opera, piyasaya sürüldüğünde yalnızca üç hizmet sunarken yakın gelecekte daha fazla hizmet sunmayı umduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir