Her Genç Teknolojik Girişimcinin Akıl Hocasına İhtiyacı Olan 5 Neden

Her Genç Teknolojik Girişimcinin Akıl Hocasına İhtiyacı Olan 5 Neden

Start-up ​​ömrü hem neredeyse eşit hem de heyecan verici ve tükeniyor. İnsanların sıkça gördükleri şeylerden biri, nasıl ilerleneceğine, özellikle genç girişimcilere karşı habersiz oldukları belli noktalardır!

Bu nedenle ve daha fazlasıyla, endüstride tavsiye için güvenebileceğiniz birine sahip olmak harika bir seçimdir. 

Şimdi, her genç teknoloji girişimcisinin bir akıl hocasına ihtiyacı olan en büyük beş nedeni görelim.

Gerçek Dünyadaki Deneyim Zenginliğinden Yararlanın

Bugün, yeni girişimler inanılmaz bir miktarda bilgiye erişebilirler; bu girişimlerin çoğu, girişimcilerin, özellikle de ticari uygulamalarda iyi bilgiye sahip olmayan girişimcilere çok yardımcı olabilir.

Birçok şeyi okuyabilir ve TED görüşmelerini ve sunumlarını izleyebilirken, sektörünüzde gerçek tecrübeye sahip birinden tavsiyeler almayı karşılaştırır. Gerçek bir canlı insan dışında herhangi bir yerde bulamayacağınız bazı şeyler vardır ve bu anlamak için en önemli şeylerden biridir.

Tabii ki, her akıl hocası bu şeyleri sağlayamaz. Bazı girişimlerin yaptığı bir şey, bazı formüllerin yalnızca belirli durumlarda uygulanabileceğini anlamamakta ve aynı şeyler mentorlere de uygulanmaktadır.

Bu anlamda, aradığınız akıl hocanızın deneyimi, dikkate alınması gereken hayati bir unsurdur. Sektörünüz hakkında, mevcut trendleri ve işinizde size yardımcı olacak her şeyi bilen birine ihtiyacınız var.

Elbette böyle birinin bulunması kolay bir süreç değildir, ancak kalite, üzerinde asla kaybolmaması gereken bir şeydir.

Daha Önce Mümkün Olandan Daha Fazla Ağ Oluşturma Olanağı

Herhangi bir Start-up’a tavsiyede bulunmayı düşünmeden önce başarılı bir akıl hocası çok iyi bir ağ kurmalıdır. Bu, dünya genelindeki yeni başlayan işletmeler için büyük bir sorundur. Harika bir ürününüz olsa bile, iyi bağlantılar, kolayca erişemediğiniz çok değerli bir varlıktır.

Bir akıl hocası kendi ağınıza dokunabilir, çalışmalarınızı tanıtmak ve sizi doğru insanlarla iletişim halinde bulundurmaya aktif olarak çalışacaktır. Her şeyden önce, sana ve gelecek başarılarına yatırım yapacaklar, böylece onlar için mantıklı geliyor.

Bununla birlikte, çoğu kişi size söyleyeceği gibi, yalnızca ağ oluşturma fırsatları için bir danışmana güvenmeniz gerektiği anlamına gelmez. Bir akıl hocası patronunuz veya rehberiniz değildir; Onlar sadece tavsiye ve ekstra yardım sunmak için vardır.

Buna rağmen, ağ, iş dünyasının dışındakiler için anlaşılması oldukça zor olan ve teknolojinin endüstrisinde mücadele eden birçok şeydir.

Profesyonellerden Dürüst Tavsiyeler Alın

Kendinizi “evet erkekler” ile çevrelemek, uzun vadeli bir başarı umudunu mahvetmenin harika bir yoludur. Bir başlangıç ​​aşamasında iseniz veya özverili bir girişimci iseniz, üzerinde çalıştığınız her şey hakkında çok tutkulu olursunuz.

Bu dünyada kesinlikle gerekli olsa da, bazı gerçekleri de kör edebilir. Kesinlikle, ürününüzün veya hizmetinizin ne kadar harika olduğunu öğrenmek isteyeceksiniz, ancak bazı yönleriyle bazı işlere ihtiyaç duyulduğunun garantisi var.

Bir kerede aylarca bir proje üzerinde çalışırken, onun hatalarına karşı kayıtsız olabilir. Akıl hocası dışarıdan bir bakışla gerçek geri bildirim sağlayacaktır. Bazı insanlar için hap yutmak biraz zor olabilir, ancak bu girişimci insanlar başlamak için nadiren başarıyı hak ediyorlar.

Başarı Şansınızı Anında Artıracaksınız

Şu anda basit bir arama yaparsanız, şaşırtıcı fikirler ve teorik kavramlarla yüzlerce girişimci ile birlikte mükemmel ürün ve hizmetler sunan onlarca teknoloji girişimi bulacaksınız.

Fikirler ve düşünceler, gerçeğe çevirmek için inanılmaz zor. Örneğin harika bir uygulama oluşturabilir ve çok fazla ilgi gören muhteşem bir pazarlama kampanyasına sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte, bundan sonra, iş planınızın dipnot olduğu için nasıl ilerleyeceğiniz hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir.

İyi bir akıl hocası, teknoloji girişimindeki tüm hataları tespit edebilecektir. Benzer adımlardan geçtiklerini ve neyin işe yarayıp neyin yaramayacağının gerçek bilgisine sahip oldukları basit bir nedenden dolayı başarı şansınızı kolayca artıracaklardır.

Geleceğe Bir Göz Atacaksınız

Birçok girişimci için, yakın gelecekten önce görünmek gerçek bir meydan okuma olabilir. Her şey zor olduğunda, finansmandan ürünün geliştirilmesine, çitin diğer tarafında yer alan şeylerin farkına varmak genellikle imkansızdır.

Bununla birlikte, bir akıl hocası ile neyin olup bittiğini gerçekten adım adım anlatabilmek mümkün olacak. Yolculuk her başlangıç ​​için benzersiz olsa da, bazı belirgin benzerlikler de vardır.

Daha iyi bir akıl hocası, başlangıç ​​işleminin başarıyla gerçekleştiğinde ve ne zaman başlayacağını tam olarak ne söyleyecektir. İşlerin nasıl yürüteceğini bilmek çok önemlidir ve bu, herhangi bir başlangıçta yararlanılacak bir alandır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir