eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Google Snapchat’ı Satın Almak İçin 30 Milyar Dolar Teklif Etti

Google Snapchat’ı Satın Almak İçin 30 Milyar Dolar Teklif Etti

Nerdy Google, zamanında sosyal açıdan başarısız oldu, bu yüzden Snapchat satın almayı düşündü. Arama devi şirketi Snap ile gayrı resmi göüşmelerde bulundu ve Snap’ın son fonlama turundan önce ve bu yıl IPO’dan hemen önce olan Business Insider’ın Alex Heath’e göre 2016’da 30 milyar dolarlık bir teklif düzenledi. Bu teklif görünüşte Snap içinde açık bir sırdı ve IPO’dan sonra da masada kaldı.

Ancak Snap’ın kötümser CEO’su Evan Spiegel, görünüşe göre Google’a veya başkasına satma konusunda ilgi göstermedi.

Google’ın haberi Snap’in hisse fiyatının bugün yüzde 2.3 civarında yükselmesine yardımcı oldu. Kilitlenme süresinin sona ermesi, içeri girenlerin hisse satmasına izin verdiği ve Facebook’un Instagram Öyküleri ve Snapchat’ın WhatsApp Durum klonları için güçlü bir büyüme sağlaması nedeniyle bu artış arttı.

Google Business Insider’a yorum yapmaktan kaçındı ve Snap “bu söylentilerin yanlış olduğunu” söyledi.

Google’ın ilgisinin çok önceden olması ve Snap’ın üst sıralarına gelmemesi muhtemel. Yeni başlayanların, önemli fonlama turlarına girmeden veya halka açılmadan önce alternatif yollar keşfetmesi standarttır.

Google’ın büyüme aşamasındaki yatırım fonu Capital G, 2016 görüşmelerinin hiçbir yere gitmemesinden sonra Snap’a yatırım yaparak “kamera şirketine” 20 milyar dolara değer verdi. 

Google başkanı Eric Schmidt, Spiegel’in danışmanıydı Snap, Google’ın ofis yazılım paketini çalıştırıyor ve Snapchat, önümüzdeki beş yıl içinde Google Cloud barındırmada 2 milyar dolar harcayacağını taahhüt etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir