Girişimciler İçin Özgeçmiş Hazırlamanın 8 Kuralı

Girişimciler İçin Özgeçmiş Hazırlamanın 8 Kuralı

Başarılı bir girişimci olmak gayret ve azim gerektirir. Ve ne yazık ki, mistik bir girişimci başarısı sunan hiçbir iş veya başlangıç ​​perisi yoktur.

Benim için girişimcilik açmak, paçavralarla servet arasında yaşamak değil, yolculuğum gerçekten zor olsa da. Bir girişimci olmak sadece bir fantezidir ya da bir hedef değildir. Daha ziyade, bu bir yaşam şekli, bir zihniyet ve tutku.

Ancak, bugün ayakta durduğum yere bakarak, daha genç insanın aşağıdaki şeyler öğrenmiş olabileceğini fark ettim.

Kaynaklarınızı ürün üzerinden müşteri kazanımı haline getirin

Bu tavsiye, özellikle ekibiniz doğru ürün geliştirme üzerinde yoğunlaşıyorsa ve insanlara ulaşacağına güveniyorsa, tuhaf gelebilir. Ancak bu şekilde olmaz. Bunun yerine, oradaki tırmanışı veya ihtiyacı ölçün.

Üstelik, ürününüz hakkında daha geniş bir sesle voleyle rekabetten sağ kurma şansınızı artırabilirsiniz. Bankada nakit varsa, ürününüzü her zaman iyileştirebilirsiniz. Ancak, müşteri edinme tasarımınız önce ürününüzü üretir.

Korkunç müşterilerin bırakmasına izin ver

Bağırsağınızla buradan geçin. Bir müşteri değerini zayıflatmaya çalıştığında, bırakın. Bununla birlikte, bunun bir dezavantajı, müşterilerinizin ödemeye istekli olduklarından çok daha fazla uzun maliyet gerektirebileceğidir. Bu nedenle, bazı sınırlar koyun ve niteliklerinizi dikkate alın. Ayrıca, en iyi müşterilerinizi nasıl değerlendirebileceğinizi hesaplayın.

Değerini belirleyebilecek kimse yok

Çalışmanızın değerinin ne olduğuna karar vermek, bir iş kurmanın en zor kısımlarından biridir. Korkunç derecede fazla ödeme hissettiğiniz zamanlar olacaktır. Kendinize yüksek veya çok düşük şarj olup olmadığınızı sorarsınız.

Verebileceğim en iyi tavsiye stratejik olmak ve güvenilir kalmaktır. Bu, oranlarınızın sonsuza dek aynı kalması gerektiği anlamına gelmez. Sektörünüzde daha fazla deneyim kazanırken değerinizi artırın. Her durumda, girişimlerinizi yarasamaya nasıl değerlendireceğinize ilişkin bir teknik oluşturmak, sizi ikinci tahmin eden ve kaybettiren müşterileri veya hatta daha sonra gelirinizi kurtaracaktır.

Rakiplerinizle arkadaş olun

Tam olarak yaptıklarınızı yapan birçok işletme bulmak oldukça muhtemeldir. Fakat onları takip etmek yerine, kayıtlarını kontrol etmek ve müşteri tabanını öğrenmek yerine onlarla tanışmayı düşünün.

Bir zamanlar rakip olarak gördüğüm şirketlerle iletişim ağı bana sonunda sahip olduğum bazı güçlü bağlantıları verdi. Birbirinizi kabul etmeniz hem sizin hem de yarışmanız için öğrenmeyi nasıl sağladığını, işbirliği için bir fırsat yarattığını ve iki tarafın da gelişmesine yardımcı olmanın şaşırtıcı olduğunu gösteriyor.

Çok hızlı karar verme

Büyük bir şeye tepki vermeden önce en az bir saat düşünün. Dürtüsel şeyler yapma. Sözleşmeyi imzalamadan veya ortaklıklar kurmadan önce biraz zaman ayırın. Dikkatle her anlaşmayı bir düşünün. Unutmayın ki şeyler bekleyebilir ve net bir zihinle kararlar vererek üstün sonuçlar elde edebiliyoruz.

Hatalarınızı asla mantıklı hale getirme

Hatalarınızın sorumluluğunu üstlenin. Utanç vermeye hiç eğilimli olmadığımız için utanmanıza gerek yok. Ayrıca başkalarını suçlama. Bunu yaparak, bir girişimci olarak dürüstlüğünüzü inşa edeceksiniz ve müşterilerinizin size daha fazla güvenmesini sağlayacaksınız.

Gelecekte bazı temel beceriler kritik olabilir

İşimin ilk aşamalarında, sonunda benim için taleplerimi yollayacak, toplantılarımı ayarlayacak, çağrılarımı cevaplayacak birini işe alabilirdim. Beş yıl geçti ve bunlarla başa çıkabilecek en yetkili kişi. hala bendin.

Bu görevlerin bir işletmeyi yürütürken önemli yetenekler gerektirdiğini fark ettim. Bu nedenle, mümkün olduğunca aktif ve ellerinizi çekmeye çalışın. Eğer bunları yapabileceğinizi düşünüyorsanız, hizmetleri dış kaynak kullanmamaya çalışın (ve genel masraflardan tasarruf edin).

Her gün kendinize motive olun

Girişimsel yolculuk her seferinde ve sonra zor olabilir. Ancak doğal olarak ilham alıp cesur davranmanız gerektiğini hissederseniz bile, kendiniz de kolaylaşın. Kendinize bir girişimci olarak yaptığınızın iyi olduğunu hatırlatın. Sorunların sadece çözümüne yoğunlaştığınızda hayatın küçük ödüllerini görmek zor olabilir.

Girişimciliğin bir süreç olduğunu unutmayın. Bu nedenle, şok edici anları, zorlukları ve talihsizlikleri bir araya getirin. Fakat her durumda, hayal kırıklıklarından korkmayın. Her şey senin yanında olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir