eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
AR/VR Sosyal Medya Devi Kimler Olacak?

AR/VR Sosyal Medya Devi Kimler Olacak?

Doğal olarak kullanıcı odaklı olan sosyal medya, son yıllarda biraz değişti. MySpace ve Facebook’un erken başlatma biçimindeki mütevazı başlangıcından, birbirimizle nasıl iletişim kurduğumuz ve nasıl işlev gördüğümüz konusunda kapsamlı gözden geçirmelere yol açan uyarlamalar gördük. Bu nedenle, sosyal medyanın popülaritesini koruması için güçlendirilmiş ve sanal gerçekliğin bu alanlarda daha belirgin bir tutumda bulunduğu kaçınılmazdır.

Mevcut Platformların Bireysel Rolleri Nelerdir?

Kesinlikle, aşağıda listelendiklerimden daha fazla sosyal medya kanalı var, fakat zaman uğruna, en belirgin olanlara odaklanacağım, çünkü AR / VR’de zaten parmak uçlarını ayakta tutuyorlar.

1) Facebook: Günlük

Kirli çamaşırların havalandırılmasından bebeklerin duyurulmasına veya en sevilen ilham vergisinin paylaşılmasından Facebook, kişinin kimliğini oluşturan derleme derecesidir. Aslında, günümüzün günlüğüdür.

Facebook, 360 derece fotoğraf ve videonun yayınlarda canlı olmasına izin veren ilk platformlardan biriydi.

Bununla birlikte, bu videoları VR kulaklıkla izlemek biraz daha zordu. Kullanıcılar tüm sanal gerçeklik durumlarda başka birinden kolayca video indiremezler, ancak bu kısmen VR alanındaki rekabetten kaynaklanmaktadır. Facebook’un Oculus’tan kazançlı bir menfaati olması nedeniyle, kullanıcıların videolarını farklı bir marka ile görüntülemelerini cesaretsiz kılmak (yani zorlaştırmak) için isteklidirler.

Facebook aynı zamanda 360 derece kayıt cihazlarından birine sahiptir.

 

2) YouTube: Reklam

YouTube’a geçtiğimizde internetin video merkezini buluyoruz. Burada kahkaha atmaya, kendimizi daha iyi hissetmemize imkân tanıyan çok saçma bir şeyler bulmaya çalışıyoruz ve kaçınılmaz olarak her genç, “saygın” bir yetenek ajanı tarafından “keşfedilen” olma umuduyla öğreticiler için nereye gidiyor. Dans eden anneleri bir kenara bırak, YouTube’da bunu var!

Elbette, YouTube başka birçok video türünede ev sahipliği yapmaktadır. Bununla birlikte, sosyal medyaya odaklandığımız için, bu tür işlevlerle uğraşalım. Bu işlevler, büyük ölçüde, kendi yeteneklerini tanıtmaya veya reklamını yapmaya çalışan insanlardır.

Genişletilmiş ve sanal gerçeklerin yolunda, YouTube eğlencenin biraz gerisinde kalıyor. 360 ve VR videoların Facebook’dakiyle aynı şekilde olmasına rağmen, yükleme işlemi farklı ve daha az akıcıdır.

3) Pinterest: Yapılacaklar Listesi

Pastoral fotoğraflar dolu ve harika bir ilham kaynağı olarak sunulan bu sosyal medya kanalı, standart altı yaşınıza yorum yazarken gün boyunca sizi takip eden Martha Stewart’a eşdeğerdir.

Daha büyük sosyal medya kanallarından biri olmakla birlikte, gelecekte bu platformda meydana gelecek bir çeşit büyütülmüş veya sanal gerçekliği ortaya çıkarmıştık. Pinterest, bütün AR / VR devrimini çok iyi atlayabilir çünkü yıllar ilerledikçe kanallarını güncelliyor veya revize etmek için çok fazla girişim göstermiyorlardı.

4) Twitter: Konferans

Sosyal medya sektöründe, Twitter çoğunlukla iş dünyasından bir ağ platformudur.

Twitter’daki AR / VR tarafına bakmak, ne yazık ki zor. Şu an itibariyle, göreceğiniz şeyin büyük kısmı, kullanıcı içeriğindeki gerçekleri çevreleyen zengin bilgi üzerine fikir alışverişidir.

Bununla birlikte, 2016 yılının yaz aylarında, Twitter, AR / VR odaklı bir ekibin amaçlarını veya hedeflerini kamuoyunun çok az bir kısmıyla birleştirmeye başlamıştır. Veya başka bir deyişle, ne planladıklarını bumpkiss biliyoruz.

5) Snapchat: You-Be-You Bölgesi

Muhtemelen büyük bir sosyal medya zincirinin kucaklaştığı ve geliştirdiği ilk gerçeklikten ilki olan bu kanal, sosyal medya savaşlarında bile ağır bir dayanak oluşturmadan önce yüz filtreleri geliştirdi.

Esas olarak kişiden kişiye iletişim aracı olarak kullanılan bu sosyal kanal, takipçilerimize en otantik benliklerimizi gösteren bir topluluktur. Her ileti gönderildikten sonra 24 saat içinde kaybolduğu için insanlar zamanında mükemmel anı korumak istemiyorlar,

Bunun yerine, gösterişli metin seçeneklerinin ek bonusuyla bu küçük anıları yakalamak istiyorlar.

6) Instagram: Showboat

Facebook günlüğümüz olsa da, Instagram rüyalarımızın fotoğraf albümü. Arkadaşlarımızın yediği yiyeceklerin fotoğraflarını görüyor, mutlu çocukların güneşli bir günde birlikte eğlenceli bir şekilde birlikte çalıştıklarını görüyor, iş arkadaşlarını Avrupa’da mükemmel büyüleyici bir backpacking gezisine çıkarken izliyor ve kesinlikle büyüleyici görünmeyen fotoğraflara filtreler uyguluyoruz .

Snapchat’ın liderliğini takiben, Instagram geçtiğimiz günlerde, artırılmış gerçeklik teknolojisi yoluyla isteğe bağlı olarak yüz filtreleri ekledi.

Bununla birlikte, her iki kanal da kullanıcıları farklı iddialarda satın aldığından Instagram veya Snapchat’ın “hikaye” bölümünde kazanması biraz zaman alacaktır.

Instagram, reklamların daha fotoğraf dostu olması için reklam platformlarını da değiştirdi. Şimdi, mükemmel bir oturma odasında kendinizi hayal etmenizi veya şaşırtıcı derecede retro kolye şapkasını giymenizi sağlayarak bir işin mükemmel fotoğrafını çektiğinizde, fotoğrafta tıklanarak fiyatlandırmayı görebilir, daha fazla bilgi edinebilir ve satın alma web sitesine yönlendirilebilirsiniz. Bunların hiçbiri güçlendirilmiş veya sanal gerçeklik olarak görülmese de, teknolojideki bir sonraki adımlar için hazırlanmamıza neden oluyor.

Buradan nereye gidiyoruz?

Sonunda, sosyal medyada daha büyük etkiler yaratan güçlendirilmiş ve sanal gerçekleri göreceğiz. Sosyal medyanın kendisi, bu evrime izin vermek için değişmek zorunda kalacaktır. Daha önce de söylediğim gibi, sosyal medya büyük oranda kullanıcı yönlendirmeli, bu nedenle AR / VR sosyal medya devinden ne talep ediyoruz?

Yukarıda listelenen en iyi kanallara dayanarak, bir günlük, kendimizi tanıtmanın bir yolu, tüm epik proje hedeflerimizi takip etmenin bir yolu, etkili bir ağ kurmanın bir yolu, kendimize ait bir yer ve övünmek için bir yer olmasını istediğimiz görülüyor.

AR / VR’den ne istiyoruz? Eğlence ve pratik işlevleri bir araya getirmek istiyoruz. Bunların nihai olarak sosyal medyadan istediğimizle nasıl örtüştüğü, kimin öncülüğünü ele alacağına dair belirleyici faktör olacaktır.

AR/VR Sosyal Medya Devi Kimler Olacak? Sorunun Yanıtını Lütfen Yorumda Bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35