eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
iPhone 8, Eylül Ayında Mağazalarda Üç Farklı Renkte Boy Gösterecek

iPhone 8, Eylül Ayında Mağazalarda Üç Farklı Renkte Boy Gösterecek

IPhone 8 yayın tarihini ilgilendiren kaygılar ve spekülasyonlara rağmen, tanınmış analist Ming Chi-Kuo’nun yeni bir araştırma notu var.

AppleInsider tarafından elde edilen bir notta Kuo, yıllar önce olduğu gibi Apple’ın 2017 iPhone serisini Eylül ayı başında özel bir medya etkinliğinde tanıtacağını yazıyor. Kısa bir süre sonra, her üç cihaz da eşzamanlı olarak, muhtemelen Eylül ayının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Elbette, iPhone 8’in Eylül ayında piyasaya sürüleceği anlamına gelmez, hemen ele geçirmeniz anlamınada gelmiyor. Kuo, daha önceki raporların bir çoğunu yineleyerek, Apple’ın yüksek beklentili cihazının ilk tedarikinin son derece kısıtlanmış olacağını ve Apple’ın sadece mevcut çeyrekte “2 milyon ila 4 milyon arasında” üretim yapabileceğini belirtti.

Kuo’nun notu:

3Ç17’deki sevkiyatların 2-4 milyon ünite veya daha az olacağını tahmin ettiğimiz için OLED versiyonu kısa sürede tedarik edilecek. OLED iPhone’un üretiminin 4Ç17’den önce önemli ölçüde artacağını düşünmüyoruz.

Elbette, Apple’ın yeni bir telefon dizaynı sunması her zaman bu parayla eşdeğerdir; Apple’ın Aralık çeyreğine girerken üretimin hızlanmasını bekleyebiliriz demektir. İlginçtir ki, Kuo, iPhone 8’in seri üretime başlaması için yaklaşık beş hafta içinde başlamasıyla birlikte, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’daki seri üretimin zaten başladığını belirtti.

Kuo, iPhone 8’in siyah, gümüş ve altın olmak üzere üç renkte mevcut olacağını da belirtti.

Sonuçta, iPhone 8 sürümünün ciddi bir gecikmeye tabi olmayacağını görmek rahatlık vericidir. Hatırlatalım, son birkaç ay içinde, Apple’ın yeni nesil iPhone’unun en erken ekim ayına kadar ya da en geç Kasım ayı ortasında mağaza raflarına gelmeyeceğini iddia eden oldukça sayıda rapor gördük.

IPhone 8’in piyasaya sürülmesine ilişkin daha kötümser raporların, Apple’ın iPhone 8’in OLED ekranına bir dokunmatik Kimlik sensörü yerleştirme isteği yüzünden olup olmadığı merak edilebilir. Bazı raporlara göre, bu tasarımın dahil edilmesi, Apple’ın başlangıçta tahmin edebileceğinden çok daha teknik bir sorun olduğunu kanıtladı.

Her durumda, Touch ID çıkışı ile iPhone 8, yerine geçmek üzere bir dizi gelişmiş kamera ve yüz tanıma yazılımına güvenir. Görmeyi beklediğimiz diğer iPhone 8 özellikleri, çerçeve içermeyen bir OLED ekrana, daha fazla RAM’e, gelişmiş pil ömrüne, daha yetenekli kameralara, hızlı şarj işlemine ve kablosuz şarj işlevselliğine sahip yeni bir form faktörünü içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir