Windows 10’un Geliştirilmiş Haritası, Planlamanıza Yardımcı Olur

Windows 10’un Geliştirilmiş Haritası, Planlamanıza Yardımcı Olur

Büyük olasılıkla Microsoft’un Windows 10 Creators Güncelleştirmesinde bir sürü iyileştirme bulunduğunu biliyorsunuzdur, ancak A’dan B’ye ulaşmak için özellikle Windows’un yerleşik gezinme uygulamasını kullanırsanız, hala bazı sürprizler kalmıştır.

Microsoft, ‘Sayısız Harita yükseltmeleri, bunların çoğu daha zorlu rotaları planlamaya yöneliktir. Birincisi, çok duraklı güzergahlar oluşturabilirsiniz.

Google Haritalar’ı kullanırsanız, bu yeni bir şey değil, ancak Microsoft’un varsayılan araçlarını her kullanışınızda büyük bir anlaşma.

Ayrıca koleksiyonlar oluşturabilir (örneğin, tatil için ziyaret etmek istediğiniz tüm hedefleri belirleyebilirsiniz) ve notları aşağıya yazmanız için Windows’un kalem desteğinden yararlanabilirsiniz.

Microsoft ya da eşleme ortakları bir hata yaptıysa, yanlış yola koyulmasını önlemek için düzeltmeler önerebilirsiniz.

Bazı büyük güncellemeler doğada daha pasif durumdadır. Artık Xbox One ve HoloLens’de Haritalar erişiminiz var – yalnızca PC’ler ve telefonlar için değil.

Yol manzarası şimdi 3D araziyi açıklıyor, bu nedenle manzara vadisine inmek istediğinizde açık olacak. Ayrıca yer ayrıntılarını masaüstünde yalnızca bir ilgi noktasının üzerine getirerek göreceksiniz; karanlık bir mod, gece eve döndüğünüzde kör olacak sizi kurtaracaktır.

Trafiği de kontrol etmek daha kolaydır. Mobil kullanıcılar, bu arada, artık yataklamalar almaya çalışırken yönlendirmeye duyarlı bir görünüme sahipler.

Yine, bu özelliklerin birçoğu tamamen roman değildir. Bununla birlikte, aksi takdirde alternatifler kullanmaya cesaret edecekseniz Haritalar’ı denemenizi sağlayabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir