Google, Android’de Chrome’da Çevrimdışı Okumayı Kolaylaştırıyor

Google, Android’de Chrome’da Çevrimdışı Okumayı Kolaylaştırıyor

Pocket ve Instapaper gibi uygulamalar web sayfalarını ağ bağlantısı olmadan okumanıza yardımcı olsa da, Google’ın Chrome tarayıcısı geçen Aralık ayında Android uygulamasına yeteneğini ekledi.

Bugün şirket, çevrimdışı görüntüleme için sayfaları indirmeyi biraz daha kolay hale getirmek için bu özelliği değiştirdi.

“Bağlantıyı indir” seçeneğine yeni bir seçenek bulmak için Chrome’daki herhangi bir bağlantıyı uzun süre basabilirsiniz.

Bu seçeneği yeni bir sekme sayfasındaki herhangi bir makale önerisine dokunup basılı tuttuğunuzda bile elde edebilirsiniz.

Ayrıca, Chrome’un herhangi bir çevrimdışı sayfa için dinozor görüntüsü aldığınızda, çevrimiçi olduğunuzda sayfayı sizin yerinize otomatik olarak yakalayacak bir “Daha Fazla Sayfayı İndirin” düğmesini görürsünüz.

İndirdiğiniz tüm makaleler, son indirilenler listenizde yeni bir çevrimdışı rozetle gösterilecektir, görmek için yeni bir sekme açmanız yeterlidir.

Şimdi, ister çevrimdışı olmanız, ister yalnızca olduğunuz zamanlarda web sayfalarını kaydetmek istiyorsanız Chrome geri kalanı vardır. Bununla birlikte, Android için en son Chrome sürümüne (58) ihtiyacınız olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir