bodrum escort
YouTube ve Warner, Müzik Anlaşmasını Genişletiyor

YouTube ve Warner, Müzik Anlaşmasını Genişletiyor

YouTube’un müzik etiketleriyle olan ilişkileri kesinlikle dolup taşıyordu, ancak şimdilik bunlardan biriyle ateşkes sağladı … en azından şimdilik.

Akış hizmeti ve Warner, Warner’ın ve sanatçılarının yasal akışlar için para almasını sağlayacak geniş lisans anlaşmalarına sahipler.

Anlaşma şartları ortaya çıkmadı, ancak Warner şefi Steve Cooper’in bir notunda, bu sefer etiketin özellikle temkinli olduğu öne sürüldü.

Fırsatlar “her zamankinden daha kısadır” diyor ve “bize gelecekte daha fazla seçenek önermek istiyoruz” diyor.

Cooper, YouTube’un korsanlıkla mücadele için fakir bir yaklaşım benimsediğine ikna olduğuna inanan Warner’ın uzun süredir uğraşmayı istemediğini de yanlış anlamıyor.

Cooper, müzik dünyasındaki diğer pek çok kişide olduğu gibi, güvenli liman yasalarının (kullanıcıların yüklediği içerikten sorumlu olan yedek şirketlerin) YouTube’da “engellenmiş” müzisyenlere sahip olduğunu savunuyor.

Genel Müdür, herhangi bir anlaşma olmasa da kullanıcıların hala bootleg şarkısı yayınlayabileceğini savundu. Warner mutlaka lisans anlaşmalarını kısaltmak zorunda kalmıyor, ancak sanki korsanların amok yapmasına izin veren bir alt-par sözleşmesine güçlü bir şekilde silahlanmış gibi geliyor.

YouTube, anlaşmanın doğası hakkında çok fazla şey söylemiyor; ancak anlaşmalarını yenilemekten “memnun” olduğunu belirtiyor.

Etiketlere ne kadar para ödediğini (Kasım 2015 ile Aralık 2016 arasında 1 milyar doları aştığını vurguluyor) ve YouTube Red’in küresel erişimini genişletmenin anahtarı.

Bununla birlikte, şanslı yıldızlarına, eski Warner idarecisi Lyor Cohen’i müzikal başında tutması şükranını uyandırdı.

Müzakerelerin nasıl çöktüğünü asla bilemeyiz olmasına rağmen, Cohen’in müzik endüstrisine olan derin bağlantıları, aksi takdirde gemiyi atlamak için cazip olabilecekleri zaman Warner’ı korumasına yardımcı olsaydı, şaşırtıcı olmazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir