Twitter’nın, video paylaşımını basitleştirmek için kamera merkezli bir özellik üzerinde çalıştığı bildirildi.

Twitter’nın, video paylaşımını basitleştirmek için kamera merkezli bir özellik üzerinde çalıştığı bildirildi.

Twitter, kullanıcıların sosyal paylaşım sitelerine videolar göndermesini kolaylaştıracak yeni bir araç üzerinde çalışıyor, göre Bloomberg . Şu anda, tweet’le videoları yüklemek veya canlı olarak yayın yapmak için kullanıcıların tweet oluştur simgesine dokunup kamerayı veya canlı düğmeyi seçmeleri gerekiyor. İşlem birkaç vuruş gerektirir ve Bloomberg yeni kamera ürününün adım sayısını azaltarak bu sorunu çözeceğini söylüyor. Hareket, kameraya doğru açılan Snapchat ve kamerada uygulamayı açmak için yalnızca bir kez hızlıca kaydırma veya dokunmaya ihtiyaç duyan Instagram gibi rakip uygulamalarla aynı çizgide.

Twitter’da kamera merkezli güncellemenin çalıştığı bir demoya sahip olmasına rağmen tasarım son değil ve özellik ne zaman başlayacağına dair bir belirti yok. Rapor ayrıca, viral videolar sıklıkla Twitter kültürünün bir parçası olsa da, yayınlanan videoların geçici olacağını belirtmiyor; bu nedenle ortadan kaybolan içerik sosyal ağ için olası bir hareket gibi görünüyor.

Twitter’ın video stratejisi büyük oranda yayıncılar üzerinde yoğunlaştı. Geçtiğimiz yıl kurdu canlı programlama yayınlamak için yayıncılar ile ortaklıklar , kısa süre önce görüntüleme sayılarını tweet’te gömülü videolara ekleyerek. Bununla birlikte, kullanıcı sonundan, videoları paylaşmak, Instagram ve Snapchat’tan daha sezgisel olmaya devam ediyor. Şirketin sahibi olduğu Periskop ancak canlı video yayını için, bu uygulama kullanıcıların önceden kaydedilmiş klipleri göndermesine izin vermiyor. Onun Sarmaşık uygulaması kullanıcıların geçen yılın başında kapatmadan önce kısa, altı saniyelik klip göndermelerine izin verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir