Dell Chromebook 5190, USB-C ve kalem desteği içerir

Dell Chromebook 5190, USB-C ve kalem desteği içerir

Dell tanıtıyor yeni bir Chromebook hattı eğitim serisine odaklanmış Chrome OS dizüstü bilgisayar serisine her zamankinden biraz daha yüksek kaliteli özellikler getirmek için tasarlanmış olan 5000 serisi.

İlk cihaz Chromebook 5190 olacak ve 11 inçlik bir model geleneksel bir kapakçık veya 2’si bir arada olmak üzere mevcut. En azından bir Dell Chromebook için – bu modelde yeni olan, USB-C, kalem desteği ve isteğe bağlı bir dünyaya dönük fotoğraf makinesi eklenmesi, böylece öğrenciler 2’si bir arada olan fotoğraf gibi çekim yaparken fotoğraf çekebiliyorlar. tablet.

Aksi takdirde, özellikler Dell’in mevcut 3000 serisi eğitim Chromebook’larında bulacağınızdan biraz daha iyi olacaktı. 5190’da 10 saatin aksine 13 saatlik bir pil ömrü söz konusudur ve sadece çift çekirdekli değil, dört çekirdekli bir Intel Celeron işlemci için seçenekler yer alacaktır.

Bu Chromebook sınıf için hazırlandığından, Dell de havanın dört metreye düştüğü kadar dört inçlik bir yüksekliğin de “10.000 mikro damla” kadar dayanıklı olması için oldukça sağlam tasarlandığını söylüyor.

Bu tür özellikler, eğitim odaklı Chromebook’lar için oldukça standarttır. Acer bir tane sunuyor “askeri sınıf” dayanıklılık ile , ve HP’de 2’si bir arada USB-C ile, dünyaca dönük bir kamera, isteğe bağlı kalem ve sağlam bir yapı. Temel olarak, şu anda bu pazarda bir ton fark yok, ancak okullar için bir çok seçenek var demektir.

Dell’in yeni modelinin Şubat ayında satışa sunulması ve fiyatların 289 dolardan başlaması bekleniyor. 3000 serisi hattındaki giriş seviyesi modelin 70 $ ‘dan fazla olması, tamamen konfigüre edilmiş 11 inçlik bir makine için 289 $ gibi yüksek bir seviyede çalışıyor. Bu 5190, okullar için daha pahalı olan maksimum konfigürasyonunda 400 $ ‘a kadar ulaşabileceği anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir