Twitter, fotoğrafları en ilginç parçaya kırpmak için makine öğrenmeyi kullanıyor

Twitter, fotoğrafları en ilginç parçaya kırpmak için makine öğrenmeyi kullanıyor

Makine öğreniminin cazibesi her zaman büyük yeni özellikler ile ilgili değildir; Çoğu zaman, en iyi ne yapar küçük ayrıntılarla kullanıcı deneyimini şık bir şekilde geliştirir. Bu yüzden Twitter’ın resim önizlemelerini en ilginç bölümüne otomatik olarak kırpmak için sinir ağlarını kullanmasıyla birlikte.

Şirket, bir süre bu araç üzerinde çalışıyor ancak yöntemlerini bir blog yazısında ayrıntılı olarak açıklıyor dün . ML araştırmacısı Lucas Theis ve ML başkanı Zehan Wang, yüzleri kırpmak için yüz tanıma işlemini nasıl başlattıklarını anlatan ilginç bir küçük okuma ama bu yöntemin sahne, obje resimleri ile çalışmadığını ve en önemlisi , kediler.

Onların çözümü “başdöndürmeyi kullanarak kırpma” idi (burada göze çarpması, bir resimde en ilginç olanı anlamıyor – yüzleri olup olmadığı). Bunu tanımlamak için akademik çalışmaların verilerini insanların hangi alanlarda ilk bakışlarını kaydeden göz izlemeye alıştırdılar. Theis ve Wang, “Bu veriler, insanların bakmak istediklerini tahmin etmek için sinir ağlarını ve diğer algoritmaları eğitmek için kullanılabilir” dedi.


Twitter’ın ML-powered otomatik ekici kullanmadan önce ve sonra daha fazla örnek.
Resim: Twitter

Bu alanları tanımlamak için bir sinir ağı eğittikten sonra, onu sitedeki gerçek zamanlı çalışmak için optimize etmeleri gerekiyordu. Neyse ki onlar için, bir fotoğraf önizlemesi için gereken kırpma oldukça geniştir – yalnızca belki en ilginç üçüncü resmi daraltırsın. Ayrıntıları hedeflemenize gerek yok. Bu, Twitter’ın “bilgi distilasyonu” adlı bir teknik kullanarak sinir ağının yargı kriterlerini sadeleştirmesi ve basitleştirmesi anlamına geliyor.

Sonuç, özgün tasarımından on kat daha hızlı bir sinir ağıydı. Theis ve Wang, “Bu, tüm görüntülerde yüklendiklerini belirlemek ve onları gerçek zamanlı olarak kırpmak için başkalık belirleme gerçekleştirmemize izin veriyor” yazıyor.

Bu yeni özellik, şu anda masaüstünde, iOS’ta ve tüm kullanıcılara yönelik Android uygulamalarının kullanıma sunulduğunu söylüyor. Bir dahaki sefere Twitter’da sizi davet etmeye davet eden bir fotoğraf önizlemesini sinir ağına teşekkür etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir