Samsung’un Galaxy S9’da Bixby’yi öldürmesi gerekiyor

Samsung’un Galaxy S9’da Bixby’yi öldürmesi gerekiyor

Bundan bir ay sonra, Samsung, bir sonraki amiral gemisi olan Galaxy S9 telefonunu açacak. Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’ndeki en büyük cazibe merkezi olacak ve bu yılın geri kalanında Android amiral gemisi barını belirleyecek. Ayrıca Apple’ın radikal olarak yeniden tasarlanmış iPhone X’ine yanıt vermek için Samsung’un ilk fırsatı olacak. Ve kaçınılmaz olarak, dünyanın en üretken akıllı telefon üreticisinin en yeni ve en iyi ürünü olan S9, milyonlarca satacak.

Hiç şüphem yok ki bu telefon – veya daha büyük ihtimalle, telefonlar , Samsung’un Plus boyutlu bir model çıkarma alışkanlığı göz önüne alındığında, önemli ve önemli olacaktır. Eminim Samsung, inanılmaz bir tasarım içinde mümkün olan en iyi donanımı bir araya getirmenin her zamanki gibi yapacaktır. Ancak yaklaşan cihazla ilgili bir sorumluluğu aşan bir sorum var; konunun ve tasarımın olağan sıcak konuları konunun üzerinden geçmeye başladığı için ihmal edilecek bir soru.

Samsung Bixby ile ne yapacak?

Bixby ile ilgili hislerimi Eylül ayında geride bıraktım: Samsung’un kişisel asistanı yazılımını bir form olarak görüyorum. yapısal bloatware Bu, Samsung içinde değerli geliştirme zamanını ve kullanıcıları arasında daha da değerli olan iyi niyet kullanmaz. Bixby yardımcı olmadan müdahaleci olur (hatırlayın Clippy?), Rahatsız edici güçlerinin zirvesi ile telefonun kamerasını her açtığınızda onu harekete geçirmenizi istersiniz. Samsung bile Bixby’ye bir donanım anahtarı koydu, aksi takdirde olağanüstü minimalistti Galaxy S8 . Bu bir sorundur. Birçok kişi, yedek düğmeyi Google Assistant tetikleyicisine dönüştürmenin bir yolunu bulmaya çalışırken yarım yıl geçirmiştir – Android asistanlarının sesli yardımcısı aslında kullanmak ister – ve Samsung sonunda utandım. Bixby anahtarının devre dışı bırakılmasına izin vermek kazara başlatılmalarını önlemek için.

Bixby’nin başarısızlığı Galaxy S8’i batırmadı ve S9’un ticari başarılarının da ona bağlı olacağına inanmıyorum. Ama Bixby bir leke oldu. Sevmek Yanlış yere yerleştirilmiş parmak izi sensörü S8’in arka kamera lensi ve Not 8’in yanında, Bixby’nin sersemleten varlığı Samsung kullanıcı deneyimini gereksiz ve kabul edilemez bir şekilde bozuyor. Samsung’un, bu sefer parmak izi sensörünün yanlış yerleştirilmesinden kaçındığı göz önüne alındığında (söylentiler, arkada ortalanmış ), yalnızca Bixby’yi potansiyel çıpa S9’un altına sürükleyerek bırakır.

Bugün Galaxy S8’e baktığımızda, geliştirmeye, sabitlemeye veya yükseltmeye ihtiyaç duyan çok az şey bulacaksınız. Bu telefon verimliliği açısından çarpıcı ve hala Galaxy S8 Plus’ı en ergonomik geniş ekranlı telefon Henüz kullanmadım (biyometrik ID için iris taramaya güveniyorsanız ve merkez dışındaki parmak izi okuyucuya değilse tabii ki). Ancak, Samsung’un 2017 telefonları ile ilgili tüm iyi şeylerle bile olsa, onları arkadaşlarına tavsiye etmeye gönülsüz davranıyorduk. Bixby ve bu rahatsız edici parmak izi okuyucusu “büyük, fakat kusurlu” ve sadece mükemmel dışarıda olan arasındaki farktı.

İçimdeki iyimser, Samsung’un ses asistanını sadece bir sıkıntı yerine yararlı ve zorunlu hale getirmenin bir çaresi olduğunu düşündüğü bir senaryonun olduğuna inanmak istiyor. Buna inanmak isterim, ama yapamam. Google’ın asistanı, sesle etkinleştirilen dijital cinlerin altın standardıdır ve Amazon’un çılgınca popüler Alexa’sı Android’de de mevcuttur. Gerçekten de başka bir alternatif talebi yok ve eğer var olsaydı dahi, Samsung gerçekten doğru bulmaya güvendiğiniz bir şirket midir?

Daha gerçekçi bir şekilde, iyimserliğimin Samsung’un korkunç derecede çekici olmayan kişisel asistanıyla olan bağları koparıp büyük bir akıllı telefon yapma işine girdiğine inanmakla sınırlı kalacağım. Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliğine davet jenerik ama her zaman takdir edilen odak alanı olan bir sonraki amiral gemisi için kamera iyileştirmelerini anlatıyor. Bir gözden geçiren olarak, Samsung’un en son kamera teknolojisini Google’ınkiyle karşılaştıran bu yılın ilk yarısında geçirmeyi çok isterim dünya çapında piksel kamera . Ne nefret ediyorum Bixby yarı pişmiş hakkında ve nasıl Samsung iyi bir şey bozulmasına yardımcı olamayacak hakkında başka bir excoriation yazmak zorunda etmektir.

Samsung, yalnızca anlamlı yeniliklerle uğraşmayı amaçladığını iddia eden birçok teknoloji şirketinden biridir. Teknolojik gelişmeler, kullanıcı için gerçekten yararlı olmadan hiçbir şey ifade etmemektedir ve Samsung’un telefonlarına koyduğu her şey temel bir yardımcı testi geçirebilmelidir. Su yalıtımı, hızlı kablosuz şarj etme, muhteşem görüntüler, büyük piller ve mükemmel kameralar bu durumu tatmin eder ve şirketin Galaxy telefonlarını cazip hale getirmeye katkıda bulunur. Tek istediğim Samsung, kendi özlemlerini yaşamaktır: Bixby’yi iyi işleyemezsen, Galaxy S9’tan çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir