eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Reddit artık herkes için iki faktörlü kimlik doğrulama sunuyor

Reddit artık herkes için iki faktörlü kimlik doğrulama sunuyor

Reddit’in sahip olduğu nihayet beta kullanıcıları, moderatörleri ve üçüncü taraf uygulama geliştiricileri ile aylarca denemeler yapıldıktan sonra iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA). Reddit’in 2FA, şifrenizi girdikten sonra telefonunuz tarafından oluşturulan 6 basamaklı bir doğrulama kodunu girmenizi isteyerek ikinci bir güvenlik katmanı ekler. Güvenlik aracı, masaüstü, mobil ve üçüncü taraf uygulamalarında çalışır ve Google Authenticator, Authy veya Zaman Temelli Bir Kez Parola (TOTP) protokolünü destekleyen herhangi bir kimlik doğrulama uygulaması gerektirir.

2FA’yı etkinleştirmek için, Reddit hesabınıza giriş yapın, üst menüdeki tercihleri ​​tıklayın, ardından şifre / e-posta seçin. İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirme seçeneğini seçin, ardından kurulumu tamamlamak için yönergeleri izleyin.


Resim: Reddit

Fazladan güvenlik, bir başkasının şifreniz varsa, yine de hesabınıza giriş yapamayacağı anlamına gelir. Reddit’in 2FA güvenlik de on yedek kod üret , bu nedenle, telefonunuzu kaybederseniz veya kimlik doğrulayıcı uygulamasıyla ilgili sorun yaşarsanız, tek kullanımlık kodlardan biriyle hesabınıza erişebilirsiniz. Açıkçası, bunlar bir yerde güvenli bir yerde saklanmalıdır. Reddit, SMS üzerinden gönderilen kodlar veya donanım belirteçleri için destek sunmamaktadır.

Çoğu web sitesi 2FA sunar ve anlamlı koruma sağlayabilir, sınırlamaları var . Bu haftanın başlarında, bir Google mühendisleri ortaya çıktı etkin Gmail hesaplarının yüzde 90’ından fazlası 2FA kullanmıyor. Unutmayın, kesinlikle derin derin web deposunda bulacak olan şifreleri hiçbir zaman yeniden kullanmayın. Bir şifre yöneticisi kullanın bunun yerine eşsiz şifreleri etkinleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir