Stephens College, eSports Ekibi Olan Ilk Kadın Okulu Oldu

Stephens College, eSports Ekibi Olan Ilk Kadın Okulu Oldu

Geçtiğimiz Perşembe günü, Stephens College tüm kadın okulları içersinde ilk üniversite seviyesindeki eSports ekibini resmi olarak kurmasıyla tarihe geçti. Programın 12 kişilik kadrosu, sonbaharda üniversite Overwatch liglerinde dijital olarak yarışmaya başlayacak.

ESPN’e göre yöneticiler 16 ay önce eSport’u okulun dokuzuncu sporu olarak eklemeyi tartışmaya başladılar. Oyuncuları, kurumun diğer atletik programlarına verilen kısmi burs ve kaynakları alacaklar. Tek fark: eSports ekibi bilgi teknolojisi bölümünde yer alacak.

Stephens, Collegiate Esports Ulusal Birliği (NACE) üyesi oldu – NCAA’nın kolej düzeyinde rekabetçi oyun versiyonu – organizasyon kapsamında 30 burs sponsorluğundaki programlara katıldı. Stephens eSports ekibinin öncül ruhuna uygun olarak, Blizzard’ın ekip atıcısı Overwatch’ı, çeşitli ve güçlü kadın karakterleri için ilk rekabetçi başlıkları için seçtiler.

Takımda altı kişilik ana ekip ve altı sporcunun yedek kulübesi olacak; İlgilenen öğrenciler yaz aylarında deneme yaparak programın web sitesinde başvurabilirler. Bu sonbaharda ekip, Heroes of the Dorm serisi olan ve Blizzard’ın karargahından çıkan kolej eSports organizasyonu olan Tespa’nın çalıştırdığı Overwatch liglerinde yarışmaya başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir