Fitbit Flex 2’nin Kadın Kolunda Patladığı Bildirildi

Fitbit Flex 2’nin Kadın Kolunda Patladığı Bildirildi

Dina Mitchell, elinde bulunan Fitbit Flex 2’nin patlayarak ikinci derece yanıklara neden olması nedeniyle Salı günü Wisconsin’teki evinde bir kitap okuyor, diye belirtti.

ABC News’a verdiği demeçte. Mitchell cihazın hala ateş halindeyken kolundan çekildiğini ve doktorların eritilen plastik ve lastiği yaradan çıkarması gerektiği bildirildi. Patlamadan iki hafta önce Flex 2’yi giydiğini söyledi.

Şirketin tam açıklaması şu şekildedir:

 

“Müşterilerimizin sağlığı ve güvenliği bizim en büyük önceliğimiz olduğu için Bayan Mitchell’in Flex 2 hakkındaki raporundan çok endişe duyuyoruz ve Fitbit ürünleri sıkı standartlara uygun olarak tasarlanıp üretiliyor ve kapsamlı iç ve dış kaynaklı Kullanıcılarımızın güvenliğini sağlamak için test yapılıyor.

Bayan Mitchell ile konuştuk ve aktif olarak bu sorunu araştırıyoruz. Bu doğadaki diğer şikayetlerin farkında değiliz ve insanlar için Flex 2’yi giymeyi bırakmak için hiçbir neden görmüyoruz. Mümkün olduğunca ek bilgileri paylaşacağız. “

Son birkaç yıldır patlayan cihazlarla ilgili raporlar akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazlar daha kompakt ve güçlü hale geldi . 2016 yılında Samsung, cihazların aşırı ısınması ve patlamasıyla ilgili çok sayıda rapor sonrasında dünya çapında satılan her Galaxy Note 7 akıllı telefonu hatırladı. Giyilebilir dünyada geçen sene, sahiplerini yaktıktan sonra Basis Peakı çağrıldı.

Fitbit, Flex 2 patlamasının raporunu araştırıyor ancak şu an için ayrı bir olay gibi görünüyor. Yine de, Flex 2 sahipleri Mitchell’den bir miktar tavsiye isteyebilir ve bugün bir kaç dakikalık egzersiz yapabilir. Her ihtimale karşı.

Mitchell, ABC News’e verdiği demeçte, “Fitbit patladığım zaman tam anlamıyla oturup okudum” dedi. “Ya kusurluydu ya da gerçekten çok uzun zamandır kıpırdandı, her iki durumda da, kolumdan yere kadar yandı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir