Siri Şimdi WhatsApp İletilerinizi Okuyor

Siri Şimdi WhatsApp İletilerinizi Okuyor

Apple’ın Siri asistanı, Amazon Alexa ve Google Assistant kadar sayıda üçüncü parti entegrasyona sahip olmayabilir, ancak yine de kendi başına faydalıdır.

Şirket geçen sene platformu açtığından büyük uygulamalar platforma girerek iPhone ve iPad kullanıcılarının görevlerini tamamen hands-free yapmalarına izin verdi.

Örneğin, WhatsApp, kullanıcıların seslerini Eylül ayından bu yana kullanarak sesli olarak göndermelerine izin verdi, ancak son güncellemesinin bir parçası olarak Apple’ın asistanı mesajları da yüksek sesle okuyabilir.

Uygulama güncellendiğinde, basit bir “Hey Siri, son WhatsApp mesajım okuyun” isteği Siri’nin en son metni ısmarlamasını istiyor.

Hiç şüphe yok ki arkadaşlarınızın ve ailenizin en son grup sohbetinde güncellenmiş halde kalmalarına yardımcı olur, ancak gözler yolda ve ellerdeki tekerleğin üzerinde tutarak da araç güvenliği sağlar.

Siri’nin dikte etmesini kullanmak için desteklenen cihazların iOS 10.3 veya daha yeni bir sürümünü çalıştırıyor olması gerekir.

Facebook’a ait olan şirket, birden fazla durum ekleme yeteneğini eklerken Calls sekmesinde, Contact Info ve Group Info ekranlarında görsel olarak ince ayarlar yapmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir