eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğine Instagram’da El Attı

Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğine Instagram’da El Attı

Instagram’a gelen yeni güncelleme ile birlikte apk dosyası içerisinde sesli ve görüntülü arama yapmayı sağlayan dosyalara rastlandı.

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan söylentiler, görsel odaklı sosyal paylaşım platformu Instagram’ın video ve sesli arama özellikleri üzerinde çalıştığı yönündeydi. Instagram ve Instagram Direct için hazırlanan yeni Android uygulamalarında, bu özelliklere dair izlere rastlandı.

GÖRÜNTÜLÜ ARAMA DOSYALARINA RASTLANDI

Uygulama paketini (APK) inceleyen bağımsız geliştiriciler, sesli ve videolu arama özellikleriyle alakalı ‘call.png’, ‘video_call.png’ ve ‘action_call.png’ isimli görsel dosyalara rastladı.

Uygulama geliştiricileri, yeni özellikleri devreye sokmadan önce ilgili dosyaları önceki sürümlerde uygulamalarına yerleştirebiliyor. Tahminler, Instagram’ın sonraki sürümlerinde sesli ve görüntülü arama özelliklerini platformuna ekleyeceği yönünde yoğunlaşıyor.

RAKİBİ 3 YILDIR KULLANIYOR

Instagram’ın sesli ve görüntülü arama özelliklerini devreye sokmaya hazırlanması sürpriz değil. Sosyal ağın en büyük rakibi Snapchat, üç yılı aşkın süredir görüntülü arama özelliğine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir