Viber En Büyük Toplu Konuşma Özelliğini Getiriyor

Viber En Büyük Toplu Konuşma Özelliğini Getiriyor

Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtımı yapılan anlık mesajlaşma aplikasyonu Viber, diğer mesajlaşma uygulamalarından daha büyük ve kalabalık bir grup sohbeti olanağı sunacak. Viber Topluluğu adı verilen hizmet 1 milyar üyeye kadar kalabalık grupların kurulmasına olanak tanıyacak. Bu sayede geniş gruplarda üyeler yorum ve tepkilerle birbirleriyle iletişime girebilecekler.

Bunun yanı sıra kullanıcılar, Japonya’nın Amazon’u diyebileceğimiz Lubelli üzerinden ticaret işlemleri yapabilecekler. Gruplardaki üye sayısının fazlalığının avantajları düşünülürse Viber, ilerleyen yıllarda büyük bir ticaret platformu haline de gelebilir. Viber büyük sayılardaki gruplarda sohbet akışını düzenlemek için, ayrı konulara yönelik sohbet odaları sistemini kullanacak. Ayrıca Viber Topluluklarını kuran kişiler grubun üye limitini ve tek bir odadan herkesin aynı anda konuşmasını istedikleri gibi belirleyebilecekler.

Diğer mesajlaşma uygulamalarında bu kadar büyük grupları görememizin en büyük nedeniyse, herkesin aynı anda yazması halinde mesajların takip edilememesi ve bildirimlerin telefonun kitlenmesine neden olabilecek olması. Ancak özel bir düzenleme sayesinde Viber, kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda çok yüksek kişi limitlerine ulaşan grupların kurulmasına olanak tanıyor. Henüz Viber mesajlaşma uygulamaları piyasasında yaygın olarak kullanılmayı başaramamış olsa da, belki de yeni kullanıcı limiti ve yurt dışında yapılan tanıtım reklamları sayesinde bunu başarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir