eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Los Angeles’ta daha uzun bir tünel kazma planı sondaj havada

Los Angeles’ta daha uzun bir tünel kazma planı sondaj havada

Elon Musk’un yeraltı projesi Boring Company, dün gece Culver Belediye Meclisi’nden önce kazma teklifiyle gitti. 6.5 mil “kavramsal kanıt” tüneli bölgenin trafik sıkıntılarını çözmek amacıyla Los Angeles’ın altında.

Boring Company, SpaceX’in merkezi Hawthorne, California’da iki mil “test tüneli” için onay aldı ve inşa etti. Bu yeni, daha uzun esneme, araçlarındaki binicileri varış noktalarına fırlatacak elektrik “patenleri” gibi gerekli tüm sistemlerin doğrulama testlerini gerçekleştirmek için kullanılacak, aynı zamanda tünellerin ilk aşamasında inşa edilmesi için kullanılan ekipman ve işlemler de kullanılacaktı. yer.

Göre telli , Musk tünel girişiminin kaderini denetleyen meclis üyeleri, özellikle milyarderlerin yakın tarihler ışığında yararına ayrıldı. toplu taşıma ile ilgili tartışmalı yorumlar :

Beş Belediye Meclisi üyesi sunumu karışık tepkilerle karşıladı. Meghan Sahli-Wells, özel taşımacılık şirketinin tüm şehir için adil ulaşım seçenekleri sunmakla suçlanan toplu taşıma sistemleri ile rekabet edeceğinden endişe ettiğini söyledi. “Özel bir şirketin hakkaniyete dikkat etmesini gerçekten istemiyorum, çünkü bunu görmedim” dedi. “Süper seksi ve süper kolay görünüyor ancak kamusal açıdan yarı pişmiş.”

Diğerleri şehre Musk büyüsünü getirme fikrinden, 40.000 sakinin evinde ve film ve televizyon stüdyolarıyla ünlüdür. Belediye Başkanı Jeffrey Cooper “Bence hala veterinere yeteri kadar çok şey var ve ileriye doğru gidecek çok teknoloji var, fakat biz çok ileri görüşlü bir şehiriz” dedi. “Sanırım sadece hayır demek çok saçma olur” diye ekliyor Şirketin gelecekte belediye meclisine daha sağlam bir teklif getireceğini umduğunu söyledi.

Sıkıcı Şirket operasyonları şefi Jehn Balajadia, bu tünellerin “Döngü” adlı toplu taşıma sistemi için kullanılabileceği fikrini vurguladı. Konseye sunmuş olduğu belgelerde , Boring Company Loop’u “yolcuların saatte 125-150 mil hızla seyahat eden özerk elektrik patenleri ile taşınan yüksek hızlı bir yeraltı toplu taşıma sistemi” olarak tanımlıyor. Elektrik patenleri, 8 ila 16 yolcu arasında (toplu taşımacılık) ya da tek bir yolcu taşıtında taşınacak. “Tüneller aynı zamanda Musk’un başlangıçta havanın sarkmasını öngören, yakın süpersonik bir ulaşım sistemi olarak tasarladığı bir hiper-döngü için de kullanılabilir.

Büyük olasılıkla Musk, toplu taşımayı “acı verici” ve “kıçta ağrı” olarak nitelendiren Aralık ayında harekete geçen tartışmalar hakkındaki endişeleri dile getirmek amacıyla yapıldı. Transit savunucuları, kabul etmedi Musk, ses sağır ve elitist olarak yorumlar. Musk, yorumlarının bağlam dışına çıkarıldığını savunuyor.

Musk, LA altındaki tüneli için hükümetin onayına ihtiyacı olduğundan, vekilleri, Tesla’nın sürüş zenginleri için özel bir otoyol yerine, Toplu Taşıma hizmetini geliştirme potansiyelini konuşmakla ilgileniyor. Elbette uzmanlar, Musk’un tünelleri daha hızlı ve geleneksel sıkıcı teknolojinin maliyetinin bir kısmında kazabileceğini iddia etmenin yanı sıra, tünellerin aşırı kapasite ihtimaline gerçekten bir cevap olup olmadığını sorguluyor. Borçlanma Şirketi iddialarını henüz kamuya açıklamak zorunda değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir