Mobil

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ı Çıkardı

Samsung, resmen New York’taki yeni Galaxy S8 ve S8+ modellerini açıkladı. Bir ana düğmesinin bulunmaması; Yeni AI yardımcısı; Yakın çerçevesiz, eğimli perdeler; Arka monteli parmak izi sensörleri tüm sızıntılar doğruydu.

Galaxy Note 7’nin yükselişi ve ateş düşüşünden sonra, Samsung bazı kusursuz akıllı telefonlar hazırlayabileceğini kanıtlamaya ihtiyaç duydu. Kusursuz olmadığından emin değilim, ancak S8 ve S8+ hem muhteşem hem de tam özellikli şu an için iyi kesinlikle kötüye ağır basacak gibi görünüyor.


 

S8 ve S8+‘ın ne kadar muhteşem olduğunu abartamıyorum. Eski model, Samsung’un 5.8 inç’lik sonsuzluk ekranlarından birini içeriyor.

Telefonun kavisli cephesinin etrafında dolaşan metal banda neredeyse dokunduğu noktaya saran bir Super AMOLED ekran.

Adından da anlaşılacağı üzere, S8+ daha geniş bir ekrana sahiptir. Her ikisi de, Samsung’un Quad HD+ çözünürlüğünü, aksine 2,960x 1,440 pixel olarak bilinen ürünleri deniyor, çünkü bu ekranlar normalden daha uzun.


 

Bildiğiniz gibi, Galaxy S8 ve S8+, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama ile birlikte Qualcomm‘un sekiz çekirdekli Snapdragon 835 yonga setlerinden birine sahip olacak.

Başka yerlerde piyasaya sürülebilecek sürümlerde Qualcomm‘un eşyaları yerine Samsung‘un oktak çekirdeğindeki Exynos cipslerinden birine sahip olacak ve bazı insanlar için sersem olacak ve başkaları için eski haberler olacak.

Her iki cihazda da, 12 megapiksel çözünürlüklü çift piksel arka kameralar ve F/1.7 diyafram, ki bu da geçen yılın S7 kameralarına çok benziyor. Samsung, görünüşte fotoğrafların işlenme biçimini değiştirdi, bu da boyunca biraz daha iyi renkler ve netlik kazandıracak.

Ön kamerası otomatik netleme özelliğine sahip 8 megapiksel çözünürlüklü bir sensör ve geniş açı selfieleri çekebilme özelliği var.

Snapchat, Snow ve sayısız diğerleri gibi uygulamalara bir göz attığınızda Samsung, goofy filtreleri ve çıkartmaları fotoğraflarınızı süslemek üzere dahil etmiştir.


Piller patlayacak mı?

Bu yılın başlarında, Samsung, Not 7’nin arızalarının tekrar edilmemesini sağlamak için bir dizi yeni test yöntemi ve güvenlik standardı duyurdu.

Olası batarya sorunlarına ilişkin endişeler, S8’lerde geçen yılın amiral gemilerine göre neden daha büyük pil bulunmadığını kısmen açıklayabilir.

Aslında, S7 ve S8 her ikisinde de 3.000 mAh pil varsa, S8+’ın ve S7 Edge’nin mühürlü 3.600mAh hücresine kıyasla biraz daha küçük 3.500mAh pil var.


 

S8‘in güzel, mobil HDR onaylı ekranı ve telefonun vücudunun geri kalan kısmı arasında zarif bir çerçeve var.

Bu, bu cihazın LG‘nin yeni G6‘sı ile paylaştığı bir başarı, ancak yaklaşımlar daha farklı hissetmiyor.

G6 taş düz bir levha ise, Galaxy S8 cilalı bir nehir kayası ve sonuç olarak daha rahat.

Daha büyük S8+, tutmak ve hissetmek kadar etkileyicidir ve hiç sorun olmadan küçük cebe sığar.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı