Samsung, 34 Metrelik 4K Ekranlı Film Projeksiyon Cihazlarını Hedef Alıyor

Samsung, 34 Metrelik 4K Ekranlı Film Projeksiyon Cihazlarını Hedef Alıyor

Yeni nesil Samsung‘un 4K televizyonları, parlak, canlı QLED teknolojisini büyük ve büyük ekranlara taşıyor ve şirketin CES‘te Ocak ayında sunduğu 88 inç Q9‘u tarihe taşıyor. Açıkçası, bu dev TV‘ler ev sineması pazarını hedef alıyor.

Ancak teknoloji devi yerli egemenlikle yetinmemektedir. Samsung, bu hafta, dünyanın ilk HDR LED tiyatro gösterisi olduğunu iddia eden Cinemacon 2017 sırasında 34 ayaklı Samsung Sinema Ekranını piyasaya sürdü.

Açıkçası, bu sıradan tüketiciler için bir şey değil ve hatta varsayımsal çözünürlük meraklıları, Samsung’un yakında çıkacak olan 88 inç Q9‘unda yaklaşık 30.000 ABD Doları harcamak istiyor olsa bile, Sinema Ekranının henüz habersiz olmayan pricetag‘ını asla ödemez.

Bunun yerine, şirket mega-LED‘i, izleyicilerin ev TV’lerinin keskin kalitesi için kullandığı bir sonraki teknoloji sinemalarının seçmesi gerektiğini belirtiyor. Bu nedenle, 34 metrelik 4K ekran Saçma.

Bu amaçla, DCI teknik özelliklerini aşarken Sinema Ekranının geleneksel tiyatro ekranlarından on kat daha parlak olduğunu, ancak resmi olarak bu sertifikayı kazanmadığını bildiren basın açıklaması yaptı.

Tiyatro zincirlerinin ürüne yapıştığına bakılmaksızın, hala etkileyici. Ayrıca, kararların çok daha belirgin olduğu küçük mekanların yanı sıra dijital prodüksiyonlarında sadakati ön planda tutan sanat mekanları için potansiyel bir çözümdür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir