eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Google’ın Duo Sohbet Uygulaması, Görüntülü Görüşmelerin Ötesine Geçti

Google’ın Duo Sohbet Uygulaması, Görüntülü Görüşmelerin Ötesine Geçti

Google, mesajlaşma uygulamaları yapmaya bayılıyor ve bugüne kadar Duo, görüntülü görüşme yapma imkânı sağlıyordu. Google exec Amit Fulay‘dan yapılan bir tweet’e göre bugün değişiyor. Duo kullanıcıları, uygulamayı sesli arama yapmak için de kullanabilirler. Bu ayın başlarında Brezilya‘da başlanan özellik, dünya genelinde kullanıma sunuldu, ancak Google yüksek bant genişliğine sahip internet erişiminin her zaman mevcut olmadığı alanlarda özellikle popüler olacağını umuyor.

Duo, geçen yıl FaceTime gibi daha eksiksiz özelliklere sahip arama uygulamaları için çıplak kemiklerden oluşan bir rakip olarak tanıtıldı.

Çeşitli ağ bağlantılarında akıllı telefon bulunan herkes için çalışmak üzere tasarlanmıştır. Duo, Allo sohbet platformunun yanı sıra Google‘ın yeni mesajlaşma stratejisinin bir parçasıdır ve öne çıkan ana tüketici odaklı uygulamalar olacaktır.

Duo, şimdi Android‘ın cihazlarda zorunlu video çağrısı uygulamasıdır ve Google‘ın önceki uygulamasını, Hangouts‘u bastırmaktadır. Ancak, Hangouts taraftarsanız, Google herhangi bir yere gitmeyeceğini söylüyor. Play Store‘da isteğe bağlı bir indirme olarak, işletme ve kurumsal kullanıcılara daha fazla odaklanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir