bodrum escort
Reuters: DOJ, Uber’in “Greyballing” Planını Soruşturuyor

Reuters: DOJ, Uber’in “Greyballing” Planını Soruşturuyor

Uber, federallere Greyball’ın nasıl çalıştığını ve tartışmalı aracı üzerinde bir ceza soruşturmasıyla karşı karşıya olduğu için konuşlandırıldığını söylemek zorunda.

Reuters’e göre, Adalet Bakanlığı, bu soruları cevaplayabilecek bir ceza soruşturmasının başlangıcını gösteren belgeleri isteyen bir Kuzey California büyük jüri üyesi tarafından bir mahkeme celbi çıkarttı.

Şirket, düzenleyicilerin, hizmetin izinsiz çalıştığı yerlerde bir yolculuğa çıkmalarını önlemek için Greyball’u kullandı. Uber varlığını doğruladı ve New York Times’ın mektubunu Mart ayında açıkladıktan sonra aracın tartışmalı kullanımını doğruladı.

Şirket başlangıçta sürücülerini dolandırıcılardan ve sahte binicilerden korumak için Greyball’u yarattı. Sonuçta, kredi kartı ve konum verilerini analiz ederek bir talebin okunaklı olup olmadığını belirleyebilme yeteneği var.

Sonunda Uber, Aralık 2014’te Portland, Oregon da dahil olmak üzere, yasal olarak izin verilmeyen yerlerde yetkililerden kaçmak için kullandı.

Şehvet geçen hafta bir soruşturma yürüttü ve Uber’in Greyball’u, o ayın üç ayında 16 nakliye görevlisini terk etmek için kullandığını buldu. Yıllar önce.

Şirket şimdi çeşitli diğer tartışmalarda ortada bazı rahatsız edici sorulara cevap vermek zorundayken, araç için şimdiye kadar cezalandırılacak olup olmadığını hala belli değil.

Reuters, DOJ’un soruşturmanın çok erken aşamalarında olduğunu ve bir ceza soruşturmasının, suçlamaların dosyalanacağı anlamına gelmediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir