Oculus; VR Film Stüdyosunu Kapattı

Oculus; VR Film Stüdyosunu Kapattı

Şirketin içerik başkan yardımcısı Jason Rubin, bir blog yazısında film bölümünü kapattığını açıkladı.

Stüdyo piyasaya sunulduğundan bu yana sadece birkaç yıl geçti ancak görünüşe göre Facebook’a ait olan şirket “dahili içeriği yaratmadan, daha fazla harici üretimi desteklemek için odaklamaya karar verdik”.

Rubin, Oculus’un üçüncü parti film yapımcılarının VR projelerine fon vermeye odaklanacağını söyledi.

Oyun dışı sanal gerçeklik deneyimleri için geliştiricilere vermeyi taahhüt ettiği 250 milyon dolarlık fonlamadan 50 milyon dolar kazacak.

Bir yıl boyunca, Story Studio Sundance’da ilk giren Lost ve olağanüstü Orijinal İnteraktif Program için bir Emmy kazanan Henry gibi çeşitli kaliteli şortlar üretti.

Sevgili Angelica için, stüdyo, sanatçılara doğrudan VR’de çizmenin bir yolu olan Quill adlı bir araç da yarattı. Stüdyo şimdi çözüldü, şirketin Oculus içindeki diğer pozisyonlara başvurması için çalışanlarını teşvik ettiği bildiriliyor.

Şirketin oyun dışı VR içeriğinde sırtını tamamen döndüğünü göstermek için Rubin, üçüncü parti projelere finansman sağlamanın yanı sıra yaratıcılar için kaynak ve programlar sunmaya da söz verdi.

Oculus, video eğitimlerini, üretim ve dağıtım ipuçlarını ve VR geliştirme için en iyi uygulamaları bırakmaya devam edecek.

Ayrıca, geliştiricilere endüstrideki diğer yaratıcılarla ve bigwigs’lerle bağlantı kurma şansı da sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir