eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Hayatta Kalmak İçin Çiftliği Satmanız Gerekecek, Apple

Hayatta Kalmak İçin Çiftliği Satmanız Gerekecek, Apple

Apple, üçüncü parti tedarikçiler için ödediği paraya bağımlı kalmamak için çok güçlü bir şirkettir. Ancak Apple, verdiğiniz her teknolojiyi evde bırakmayı seçtiğinde, sonuçlar gerçekten acı verebilir.

Imagination Technologies, ünlü ARM’ın PowerVR grafiklerini tasarlayan ve ARM’a rakip olan MIPS’i zorlayan böyle bir tedarikçidir. Ancak Mart ayında tekrar, Imagination Apple’ı kendi grafik silikonun lehine attığını açıkladı.

Şimdi, Imagination, Apple’ın imajın IP’sini izinsiz kullanmasını sürdürerek Apple’ı çözüme kavuşturmaya götüreceğini ortaya koydu. Son aylarda Apple, kendi lisans anlaşmazlığında Apple’ı karşı dava açan Qualcomm’un adil olmamasına inanan ikinci yarı cekicidir.

İkincisi, hayal gücü, PowerVR kadar karlı olmayan iki bölümden oluşan MIPS ve Ensigma’yı satmak zorunda kalacak. Uzun hatıraları olan oyuncular, MIPS’in PlayStation, PS2 ve Nintendo 64’ün içinde saklanan CPU’ları tasarladığını hatırlayacak. Imagination, şirketi, ARM’ı mobil bir çip rakibine dönüştürmek amacıyla 2013’te satın aldı.

Ama ARM yongaları şu anda dünyanın en çok kullanılan tüketici ürünü olduğu için, MIPS rekabet etme şansı bulamadı. Sonuç olarak, teknoloji set üstü kutular, yönlendiriciler ve otomotiv sistemleri gibi gömülü aygıt pazarlarında hayati bir önem taşıyordu.

MIPS, Imagination’ın “Raspberry Pi, steroidler” olarak tanımladığı Creator platformu altındaki hobi uzmanlarına da itildi. Ancak MIPS satıldığında, MIPS’in hobi kullanıcılarına satılma girişimlerinin buzda kalması olasıdır.

Ardından, PowerVR’nin grafiklerinin, ARM’ın Mali alternatifi lehine mobil sektörünün diğer üyeleri tarafından yavaşça hırpalandığı gerçeği var. Sonuç olarak, Imagination, PowerVR’yi MediaTek gibi akıllı telefon tedarikçilerinin bütçesine koymaya itti.

Habere açıklama kararı olağanüstüydü, çünkü Apple’ın ortakları genellikle Apple’ın gözlemlediği kurumsal sessizlik yeminlerine tabidir. Ancak ayrıca, iPod’tan bu yana Apple’a karışmış olan küçük bir İngiliz şirketi için mahkumiyet haberi geldi ve çok uzun süre karının büyük bölümü için bu lisanslama dolarlarına güveniyordu.

Büyük olasılıkla Imagination hayatta kalırsa, PowerVR’nin premium bir markadan 50 $ ve 100 $ cihazlara bağlı bir markaya geçeceğini göreceksiniz. Şirket ayrıca, Apple ile çok fazla ilgili olursanız, partinin sona ereceği riski bulunduğunu hatırlatmak için görev yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir