Qualcomm Çalışmasından Emin, LTE Üzerinden Bir Dronu Kontrol Edebilirsiniz

Qualcomm Çalışmasından Emin, LTE Üzerinden Bir Dronu Kontrol Edebilirsiniz

Paket gönderirken, video yayınlarken ya da başka türlü dış dünya ile koordinasyon halinde iletişim kurabilen tanıtım programlarını görecekseniz İnternet’e bağlı dronlar gerekecek.

Ancak, yerden yüzlerce metre yükseldikçe onları bir LTE veri bağlantısı üzerinden ne kadar iyi kontrol edebilirsiniz?

Oldukça iyi, eğer Qualcomm’a sorarsan. Yonga üreticisi LTE bağlantılı dronları kullanarak deneme çalıştırmasının sonuçlarını yayınladı ve çoğunlukla en iyi zaman için hazır olduklarına inanıyor..

Dry (1.000 uçuşu kapsayan), mevcut hücresel şebekelerin işe yaradığını gösterdi.

Drones hala 400 metrelik yüksekliklerde güçlü bir LTE sinyali alacak ve “karşılaştırılabilir” kapsama alanı buluyor.

Aslında, cep telefonlarında cebinizde bir avantajı vardır – bağlantıları yere bağlı cihazlar kadar sıklıkla teslim etmeleri gerekmez.

Qualcomm, iyileştirmeler yapmak istiyor. Bir kerede gökyüzünde daha fazla LTE etkin dronun olmasına izin vermek için girişimi en aza indirgemek için adımlar (yükseklikte daha yaygın olarak) ve sinyal gücü ayarlamaları yapmak istiyor.

Ayrıca, en güçlü hücre kulesi sinyalini seçmek için daha iyi yazılımlar ister. Bu optimizasyonların “eğer” den daha ne zaman gerçekleştiğini daha çok soruluyor “Qualcomm bulgularını diğer şirketler ve 3GPP kablosuz standartlar grubu ile paylaşıyor, bu nedenle yakında her zaman çevrimiçi olan cihazları görebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir