Philips, Hue Aksesuarları İçin HomeKit Desteği Ekledi

Philips, Hue Aksesuarları İçin HomeKit Desteği Ekledi

Philips, Hue aksesuar sistemini Apple Home kullanıcıları için biraz daha kullanışlı hale getiriyor: Bugün yayına giren yeni bir güncelleme, Apple’ın HomeKit’iyle uyumlu Hue Tap, Hue Dimmer Switch ve Hue Hareket Sensörü gibi ürünleri üretiyor. Başka bir deyişle, diğer HomeKit uyumlu cihazları kontrol etmek için Philips’in anahtarlarını kullanabileceksiniz.

Güncellendiğinde, Apple Ev sahnelerini etkinleştirmek için Philips anahtarlarını ayarlayabileceksiniz. Böylece, kapıda yürürken ışıklarınızı açabilir, fanınızı değiştirebilir ve jakuzileri açabilirsiniz, bunları yapmak için HomeKit uyumlu aksesuarları bulabileceğinizi varsayarsak, bu da biraz zor olabilir.

Hue ışıkları ilk olarak HomeKit’i desteklemedi, ancak 2015 yılında şirket Apple’ın akıllı ev standardıyla uyumlu bir güncelleme merkezi çıkardı.

Philips’in sisteme kazandırdığı çeşitli akıllı anahtarların entegrasyonu, Apple Ev aksesuarlarını benimseyen herkes için yararlı olması gereken mantıklı bir sonraki adım olacak gibi görünüyor.

Bununla birlikte, yeni entegrasyonların çalışması için güncellenmiş HomeKit uyumlu hub’a sahip olmalısınız. Orijinal Hue baz istasyonunuz varsa, şansınız yok demektir. Ancak Apple, HomeKit cihazları için yazılım tabanlı kimlik doğrulamasına artık izin veriyor. Dolayısıyla, olasılığı az da olsa, bunu değiştirmek için gelecekte bir yazılım güncellemesi yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir