eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Dijital Pazarlama Ajansı CEO’su Tarafından Google AdWords Kampanyalarında 8 İpucu

Dijital Pazarlama Ajansı CEO’su Tarafından Google AdWords Kampanyalarında 8 İpucu

Google AdWords, bir dijital pazarlamacının cephaneliğinde en güçlü pazarlama araçlarından biridir. Ancak, aynı zamanda, reklam harcamalarınızı size iade etmeden teslim etmeniz olasılığı yüksektir. Facebook ve Instagram gibi diğer PPC pazarlama kanallarından farklı olarak, Google AdWords oldukça teknik ve çok daha fazla düzenleme gerektiriyor.

Parlak tarafta, arama niyetine dayandığı için size yüksek dönüşüm oranları verme olasılığınız da yüksektir. Evet, kullanıcılar anahtar kelimenizi arıyor çünkü tam ürün / hizmet arıyorlar.

Bir Google AdWords ajansının kurucusu olarak, müşterilerimizin kampanyalarından öğrendiğim bazı dersler.

1. Doğru anahtar kelimeleri kullanmıyor olabilirsiniz

Kullanılacak en alakalı anahtar kelimeler, ürün/hizmetlerin kendisidir. Bununla birlikte, bunlar genellikle kampanyanın tamamı için yeterli olmayacaktır.

Örneğin, müşterilerimiz için okulöncesi kampanyaları yürütürken sadece “okul öncesi” anahtar kelimesini değil, “okulöncesi Singapur”, “Singapur anaokulu” ve daha pek çok şeyi de yaptık. “Anaokulu” ve “çocuk bakımı” gibi bazı anahtar kelimeler birbirine benziyor gibi görünse de doğrudan alakalı değildir. Bunlarla bir süre denedikten sonra sonuçları kapatmadılar çünkü onları kapattık.

2. Tek bir reklam grubunda çok fazla anahtar kelime kalite puanı etkiliyor

Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcı , mevcut anahtar kelimelerinizi keşfetmek ve genişletmek için mükemmel bir araçtır. Bununla birlikte, mutlu bir şekilde tetiklenmeye devam etmeyin ve Google’ın önerdiği her anahtar kelimeyi ekleyin! Bir reklam grubunda çok fazla olması, reklam metninizin anahtar kelimelerinizle tam olarak eşleşmeyeceği anlamına gelir, bu da düşük kaliteli bir puana neden olur .

Kalite puanı neden önemlidir? Yaşadığımız gibi, iyi bir kalite puanı, reklamların aramalarda daha yüksek görüneceği ve daha az maliyetle, daha düşük maliyetle reklamların görünür olması için daha fazla reklam yapacağı anlamına gelmektedir.

Kalite puanı, reklamlarınızdan oluşur:

  • Tıklama oranı
  • Reklam grubuna ilişkin anahtar kelime alaka düzeyi
  • Açılış sayfası kalitesi ve önemi
  • Reklam metni alaka düzeyi
  • Geçmiş AdWords hesap performansı

Her reklam grubu için bir veya iki tane anahtar kelimenin jilet keskin hedefleme için olması mantıklı olsa da, yönetmek için çok fazla çalışma olabilir. Reklam grubu başına en fazla 10 anahtar kelime öneririm.

Bunu müşterilerimizin kampanyalarından biriyle test ettik ve tıklama başına yüzde 63 daha düşük bir maliyetle sonuçlandı. Eğer ilgileniyorsanız, tam vaka çalışması burada bulunabilir .

3. Negatif anahtar kelimeleri kullanma

Negatif anahtar kelimeler, özellikle geniş bir anahtar kelime kullandığınızda, reklam harcamalarının yönetilmesinde son derece kritik öneme sahiptir. Geniş anahtar kelimeler size daha fazla gösterim ve tıklama verirken, aynı zamanda çok alakasız arama yapma potansiyeline sahiptir.

Örneğin, mağazamızda “Apple iPhone’u Satın Alın” mesajıyla reklam yayınlıyorsak, Apple Hotline, Apple Support vb. Gibi anahtar kelimelere görünebiliriz, ki bu mantıklı değildir. Negatif anahtar kelimeler daha sonra “telefon hattı” ve “destek” içerebilir, böylece alakasız aramalarda ödeme yapmazsınız!

4. Trafiği yanlış açılış sayfasına göndermek

Kampanyalardan fark ettiğimiz yaygın bir hata, tüm trafiği en alakalı açılış sayfası yerine web sitesine göndermektir. Bu, ana sayfa doğrudan reklamlarının iletileri ile alakalı olmadığından, şirketin reklam kalitesi puanlarının düşmesine neden olur. Örneğin, web siteniz kıyafetler satıyorsa ve “çocuklar giyim” için arama yapan kişiler doğrudan çocuğun bölümüne gönderilmelidir.

Başka bir olasılık, trafiği özel bir açılış sayfasına göndermektir. Bunu, yeni gelinlik koleksiyonumuz için özel bir tanıtım yapan müşterilerimizden biriyle denedik. Instapage’ı kullanarak bu yeni koleksiyona ayrılan bir açılış sayfası oluşturduk ve ana web sitesi yerine bu sayfaya “Son Gelin Kolleksiyonu-% 30 indirimli Gelinlikler” reklamını bağladık. Sayfada, reklamlar için kullanılan aynı anahtar kelimeleri de dahil ettik.

5. Açılış sayfanızın iyileştirilmesi gerekebilir

Ayrıca, bazı dijital pazarlamacıların reklamlarını geliştirmeye ve açılış sayfası deneyimini unutmaya odaklandığını fark ettik. Reklamınızın kalite puanını etkileyeceğinden, mobil cihazlar için optimize edilmiş, hızlı yükleyen ve tutarlı, çekici ve alakalı bir içeriğe sahip bir açılış sayfası olması çok önemlidir.

Profesyonellerin güzel ve kullanıcı dostu açılış sayfaları oluşturmaları için büyük bir yatırım olabilir. Ayrıca, açılış sayfalarınızı test etmek, hangi ileti türlerinin kitlenize daha çok ilgi çektiğini görmek için iyi bir yoldur. Aşağıda, aynı sayfanın iki varyasyonuna bir örnek verilmiştir. Bir sayfa, çocuğunuzu anaokuluna kaydetmek için aciliyeti nasıl vurguladığını ve diğeri okul öncesi eğitiminin olağanüstü olduğunu açıklarken dikkat edin.

 

6. Reklam uzantılarını yok saymayın

Reklam uzantıları, müşterilerinize işlem yapmaya teşvik etmede son derece yararlıdır ve reklamınızın arama sayfasında daha fazla gayrimenkul edinmesine yardımcı olabilir. Daha büyük reklamlar daha belirgindir. Bu nedenle, tıklandıklarında daha olasıdır.

Bu nedenle, arama, site bağlantısı, ek bilgi, yer uzantıları ve benzeri gibi reklam uzantılarının türlerini öğrenmeye başlayın ve bunları işletmeniz için uygun olduğunda kullanın. Aşağıda, site bağlantısı ve telefon uzantılarının nasıl göründüğüne ilişkin bir örnek verilmiştir. Reklamın ne kadar yer kapladığını görün.

Telefon uzantısı, ek bilgi uzantıları ve site bağlantısı uzantıları.

7. Reklam kopyalarını test etme

Deneyimime göre, insanların test etmeyi oldukça zorlandıklarını biliyorum. Ama sana söylemek zorundayım, kesinlikle uzun vadede fayda sağlar. Kimsenin reklamlarınızın ne kadar iyi performans göstereceğini söyleyemediğinizden testin önemli olduğu yer burasıdır.

Bunu yapmak için, vücut metinleri aynı ancak farklı başlıklara sahip reklamlar oluşturarak başlayabilirsiniz, bunun tersi de geçerlidir. Böylece, reklamlarınız şu şekilde görünebilir:

 

Reklamlarınızın yayınlanmasına izin verin ve bir kere 20 ila 40 tıklama aldıktan sonra tekrar inceleyin ve en iyi performans gösterenleri seçin. Herhangi bir reklam metnine karşı önyargılı olmamaya çalışın ve sevdiğiniz süper yaratıcı reklamı bırakmaya hazır olun.

8. En iyi reklam konumlarını test etme

Kampanyanızın amacı farkındalık yaratmak ise, arama sayfasının en üstünde olmak isteniyor. Ancak, dönüşümleri yönlendirmek istiyorsanız, araştırmalar üçüncü ile beşinci sıraların en iyi olduğunu gösterir. Bu nedenle, TBM tekliflerinizi ayarlayarak en uygun konumu test etmeye başlayın. Bazen daha düşük bir konuma sahip daha ucuz bir reklam, daha pahalı olanlardan daha iyi sonuçlar verebilir.

Bitiş notları

Bu çok fazla bilgi varsa, etkili bir AdWords kampanyasını çalıştırmak için hatırlamanız gereken üç ana şey aşağıda belirtilmiştir:

  1. Organize bir kampanya etkili bir kampanyadır . Alakalı anahtar kelimeleri reklamlara ve alakalı reklamları reklam gruplarına yerleştirin. Son olarak, reklam gruplarını belirli açılış sayfalarına bağlayın.
  2. AdWords’le tanışın . AdWords’ü, hedefleme stratejileri, reklam uzantıları ve diğer yararlı araçlar gibi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için kullanmanın akıllıca yolları vardır. Bunları yapmak için bazı ipuçlarıyla ” Google AdWords’ü Kullanmanın 5 Akıllı Yolları ” başlıklı bir makale yazmıştım .
  3. Net hedefleriniz var . Farkındalık yaratmak veya dönüşüm sağlamak, kampanyanızın hedefleri hakkında net olmak ve hedef kitleniz gereksiz harcamalardan kurtarmanıza yardımcı olabilir.

AdWords’le birlikte en iyisi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35