eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Overwatch Çoktan 1 Milyar Doları Buldu

Overwatch Çoktan 1 Milyar Doları Buldu

Blizzard’ın çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu Overwatch , bir yıldan az bir sürede zaten 1 milyar dolar kazandı. Activision Blizzard , Skylanders ve Call of Duty gibi oyunlara katılan oyunun “Activision Blizzard’ın portföyündeki 8. milyar dolarlık franchise” olarak nitelendiren şirketin son kazanç raporu sırasında haberi yayınladı .

Overwatch geçen Mayıs giriş yaptı ve o zamandan beri Activision Blizzard en hızlı büyüyen yeni franchise olmak için gitti; Geçen ay 30 oyuncuyu buldu . 1 milyar doları oyunun kendisinin satışından gelirken, oyun içi satın alımlar büyük olasılıkla büyük bir yığın oluşturuyor. Activision Blizzard’a göre, şirketin oyun içi içerik işlevi, birincil olarak Overwatch ve World of Warcraft tarafından sağlanan yüzde 25 oranında büyüdü . Lansmanından bu yana, İleri Takip düzenli olan mevsimlik yeni kıyafetlerini kutulardan alabilirsiniz.

Overwatch , sadece büyük bir dönüm noktasına gelen tek Activision Blizzard serisi değil. Yayıncı ayrıca , oynanabilecek dijital kart oyunlarından Hearthstone’un kayıtlı oyuncuyu 70 milyonu aştığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir