Android Pay, Sadakat Programlarını Doğrulamak İçin Yüzünü Kullanabilir

Android Pay, Sadakat Programlarını Doğrulamak İçin Yüzünü Kullanabilir

Android Pay’daki sadakat kartlarına puan eklemek o kadar zor değil , ancak Google, süreci otomatikleştirmek için deneysel bir özellik üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

9to5google , uygulamanın son sürümünü parçaladı ve yüz tanıma özelliğini kullanarak sadakat puanlarınızı doğrulayan “Visual ID” adlı bir özelliğe ima eden kod satırları buldu.

Yayının bulunduğu dizelere göre, özelliği etkinleştirirken bir “yüz şablonu” oluşturmanız gerekir. Giriş yaparken Visual ID kameralarının yüklü olduğu katılımcı mağazalar daha sonra kimliğinizi teyit edeceklerdir.

Sistem sizin olduğunuzu belirledikten sonra konumunuzu Bluetooth kullanarak tespit ettiğinde Google size bağlılık ayrıntılarınızı gönderecektir.

Mağazadaki bir kameranın resmini çekebileceği ve sizi tanıması, gizlilik söz konusu olduğunda endişe kaynağı gibi görünüyor.

Kim olduğunuzu tanımlamadan sizi sadece camda yakalayan bir CCTV’den tamamen farklıdır. Uygulamadaki kodlara göre, Visual ID kameralarının yakaladığı görüntülere mağaza tarafından erişilemiyor ve çekildikten kısa bir süre sonra siliniyor:

“Google, kurulum sırasında kaydettiğiniz fotoğrafa dayalı bir yüz şablonu oluşturur ve saklar. Katılımcı bir mağazadayken Visual ID, yüz tanıma teknolojisini kullanarak kimliğinizi otomatik olarak onaylar (yüzünüzün şablonu Mağazadaki Visual ID kamera tarafından çekilen resimle karşılaştırıldığında). Mağazada bulunan Visual ID kamera tarafından çekilen görüntülere mağaza tarafından erişilemiyor ve yakalanmalarından kısa bir süre sonra siliniyor. . “

Ayrıca, Google’ın sadakat hesap bilgilerinizden başka sizinle ilgili diğer ayrıntıları paylaşmayacağını da belirtti.

Android Pay, MasterCard’ın yeni selfie güvenliği gibi ödemeleri yetkilendirmek için yüzünüzü kullanmaz. Ayrıca, Visual ID’yi istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Bu özellik açıkça hala çok erken bir şekle ve hala Google’ın başlatıp başlatmayacağını bilmiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir