Nissan’ın Xmotion SUV’si sokaklarda sağlam, sayfalarda zen

Nissan’ın Xmotion SUV’si sokaklarda sağlam, sayfalarda zen

Detroit Auto Show güzeldi konsept otomobillerde ışık Bu yıl belki de otomobil üreticilerinin aslında insanları insanları geleceğe dair vizyonlarıyla etkilemekten çok inşa etmeyi düşündükleri araçlarla sergilemekten daha fazla ilgilidirler. Bu da, tuhaf fütüristik konseptlerden büyük bir şans kazandığında, inanılmaz derecede hayal kırıklığı yaşıyordu.

Şükürler olsun Nissan, tamamen aptal görünümlü, tamamen garip bir konsepte sahipti. Xmotion SUV geçit . Amerikalı meslektaşları kamyon ölçüm yarışında yakalandıklarında, Japon otomobil birlikte bir sürü fikir çektiler ve bunu bir konsept olarak adlandırdı. Tamamen işe yaramıyor, ancak olağandışı donnolent otomobil fuarı sırasında beni uyanık tutmam gereken koltuklardaki dolandırıcılıktı.

Bir Tonka kamyonunda yer almayacak olan “mekanik aletten esinlenen tekerlekler” üzerine tünemiş olan Xmotion dışa açık saldırgan görünüyor, ancak bir şairin ruhuna sahip. Bu, içinde yedi (!!) adet dijital ekrana sahip olan bir otomobil izlenimi olmayabilir ancak Nissan, Xmotion’u oluştururken geleneksel Japon tasarımlarını izlediğini ısrar ediyor. Şirkete göre, zemin bir nehri temsil ediyor, ön koltukları ve orta sırayı birleştiren ahşap bir konsol, bir köprü temsil ediyor.

Biliyorum, gözleriniz kafatasının arkasına düştü ve çok sert yuvarlandı. Yakın arabada, her şeyin kürdan ve yapım kağıdından yapılmış gibi göründüğü perişan konsept hissi vardı. Ayrıca, çok fazla kırmızı renk kullanıyor. Gözlerinde süper sert.

Xmotion, Nissan’ın yeni tasarım tasarımcısı Alfonso Albaisa’nın beynidir ve Infiniti’nin muhteşem Q Inspiration kavramı. Bu yıl Detroit’e tuhaf getiren Señor Albaisa’ya teşekkürler.


Sean O’Kane / The Verge Fotoğraf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir