BMW her sene Apple CarPlay ödeyecek mi?

BMW her sene Apple CarPlay ödeyecek mi?

Yeni arabalarında Apple CarPlay sunan birçok otomobil üreticisinin aksine, BMW tüm modellerinde ücreti ödemenizi sağlıyor. Bu değişme olasılığı düşük, ancak yakında iOS’u kullanmayanlara bir ara verebilir veya Apple’ın otomobil akıllı telefon entegrasyon sisteminden hoşlanmazlar.

Otomobil üreticisi önümüzdeki yıl, bir kerelik seçenek olarak değerlendirmek yerine, CarPlay’i abonelik tabanlı bir hizmet haline getirecek. Don Smith, BMW Kuzey Amerika için teknoloji ürün yöneticisi Sınır Salı günü düzenlenen 2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda.

“Bu, müşterinin cihazları değiştirmesine olanak tanıyor” dedi. “Birçok kişi [CarPlay] alıyor ve sorun olmadığını düşünüyor, ancak bazen kullanmayı bırakıyor ya da Android’e geçiyor.”

BMW, yerleşik navigasyona sahip araçlarda 300 dolarlık bir seçenek olarak 2017 için CarPlay’i ekledi. Bir tanıttı şarjlı kablosuz CarPlay ayarı geçen sene de 5 Serisinde en yeni iDrive 6.0 arayüzü ile destekleniyor.

Smith, yeni planın yeni bir BMW üzerinde sahiplenilmesinin ilk yılı için ücretsiz olacağını söyledi. Bundan sonra, sahiplerden servisten yararlanmak için yılda 80 $ ödemeleri istenecektir. Yetkili, üç ya da dört yıllık kiralama süresi boyunca hala seçenekten daha az para harcayacağını söyledi.

Şu anda BMW, araçlarının hiçbirinde Android Auto’yu sunmuyor. Fakat Smith dedi ki Google Assistant yeni BMW modellerine daha sonra 2018’de gelecek. Amazon Alexa’yı yeni modellerine ekledi . Smith, daha fazla Alexa becerisinin bu yılın ilerleyen saatlerinde, kilit ve ışıklar gibi basit araç işlevlerini kontrol etmek için kullanılabileceğini söyledi.

Apple henüz yorum talebinde bulunmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir