BMW ve Mercedes-Benz yeni araçlara yönelik abonelik planlarını da deneyecek

BMW ve Mercedes-Benz yeni araçlara yönelik abonelik planlarını da deneyecek

Rakipler tarafından bırakılmamak için, BMW ve Mercedes-Benz otomobil aboneliği modellerine, bir otomobil sahipliği veya bir ödeme altında kiralama ile gereken tüm ücretleri kapsayan dünyaya giriyor gibi görünüyor.

Hem BMW hem de Mercedes’in sadece otomobil ödemelerini değil bakım ve sigortayı kapsayan bir abonelik hizmeti için pilot programlar ilan etmesi bekleniyor; Otomotiv Haberleri Salı günü bildirdi. Audi’ye, Cadillac , ve Porsche müşterilere basitleştirilmiş bir ödeme yapısı ve daha geleneksel bir kira veya finans planından daha erken bir arabaya veya günlük kiralamadan daha yüksek kaliteli bir araç takas etme esnekliğini sunma konusunda. Mercedes’in ana şirketi olan BMW Group ve Daimler, halihazırda otomobil paylaşım şirketleri kuruyor.

BMW, Kuzey Amerika CEO’su Bernhard Kuhnt, Detroit Otomobil Fuarı’nda bu hafta yayına yaptığı açıklamada, “Bakmak ve BMW Finansal Hizmetler ile birlikte değerlendirmek aşamasındayız” dedi. “Ve eğer bunu yapacaksak, daha önce bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek için pilot yapacağız.”

Mercedes-Benz’in küresel satış şefi Britta Seeger, Kuhnt’un bunu denemek ihtiyacı duygularını yineledi ancak bu şirket daha fazla pazarda deneyebilirken, BMW tek bir nokta seçmeyi planlıyor. Bir BMW temsilcisi, bu konuyla ilgili yorum yapmadı. Sınır . Bir Mercedes sözcüsü Seeger’ın yorumlarını doğruladı ancak bir pilot programın ayrıntılarının daha sonraki bir tarihte açıklanacağını söyledi.

Abonelik tabanlı hizmetler için yapılan en büyük test bu baharda gelebilir. Yeni Volvo XC40 şirketin Volvo tarafından bakımı 12 ay sonra yeni bir araba alabilme imkânı ile, aylık 600 dolardan başlayarak otomobil ödeme, sigorta ve bakım işlemlerini birlikte yapan abonelik mülkiyet servisi. Bir otomobil sahibi olmaktan veya araba kiralamaktan ziyade bir otomobil veya otomobil servisine abone olma modeli, yeni müşteriler çekmek için yollar ararken diğer otomobil üreticilerinin ilgisini çekiyor olabilir gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir