Netflix, Görüntüleyenlerin Hikayeyi Dikte Etmesine Olanak Tanıyan Yeni ‘Etkileşimli Şovlar’ Başlattı

Netflix, Görüntüleyenlerin Hikayeyi Dikte Etmesine Olanak Tanıyan Yeni ‘Etkileşimli Şovlar’ Başlattı

Netflix Eski Oyun Kitabı türüne yeni bir adım atıyor.

Bugün şirket, nihai olarak izleyicileri meşru hikaye anlatıcılarına dönüştüren tamamen yeni bir interaktif format başlattığını açıkladı.

Standart televizyonla karşılaştırıldığında, sözde etkileşimli şovlar izleyicileri sorumlu kılar ve hikayenin her seçimi ve yönünü dikte etmelerine izin verir.

Netflix’te yayınlanacak olan ilk iki etkileşimli şovda, Kitaptaki Kedi: Bir Epik Masalı İçinde Tutulan ve Buddy Thunderstruck Belki Kazık.

Buddy Thunderstruck , 14 Temmuz’da başlangıcını bir ay yapacak olan Puss in Book kitabı bugün dünyaya açılıyor.

Yeni deneyim çoğu televizyon ayarlarında ve iOS cihazlarında sunulacak .

Ürün İnovasyon direktörü Carla Fisher, “İçerik yaratıcıların doğrusal olmayan hikayeleri böyle söylemek istediklerini ve Netflix, gezinme, yeni şeyler deneme ve en iyi işi yapma özgürlüğü sağladığını” söyledi.

“Silikon Vadisi’ndeki mühendislerimizin ve Hollywood’daki yaratıcı zihinlerin iç içe geçmiş olması, hikaye anlatma olanaklarının yeni dünyasını açtı.”

Fisher şu sıralar aktardığı hizmetin çocuklara yönelik interaktif içerik üretmeye odaklandığını, özellikle de araştırmaları ekranla etkileşime girmeye eğilimli olduklarını gösterdiğinden sözlerine ekledi.

Fisher, “Çocukların programlama alanı, çocuklar en sevdikleri karakterlerle oynamak için sabırsızlanıyor ve ekranlara dokunmaya, dokundurmaya ve sürüklemeye eğildiğinden beri başlaması doğal bir yerdi.

“Gerçekten, doğru hikayeleri bulmaya ve hikayecilere bu karmaşık anlatıları anlatabilir ve hayata cazip bir şekilde hayata getirebiliriz.”

Daha fazla bilgi ve yaklaşan başlıkları için, Netflix yeni interaktif türe fazla bilgi bulabilirsiniz burada .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir