MoviePass popüler AMC tiyatrolarından destek alır

MoviePass popüler AMC tiyatrolarından destek alır

MoviePass ve AMC Tiyatroları zinciri tam olarak hiç pembe bir ilişki hoşlandı ve MoviePass zincirin en tanınmış bölgelerinden bazılarını desteklediği için çatışmalarının en son adımı bugün geldi. Son tarih raporlar hizmetin artık New York’taki AMC Empire 25, Los Angeles yakınlarındaki Universal City Walk ve AMC Loews Boston Common gibi tiyatrolarda bilet alımlarını desteklemediğini söyledi.

MoviePass CEO’su Mitch Lowe bugün itibarıyla, küçük bir avuç tiyatronun platformumuzda bulunmadığını göreceksiniz “dedi. “Bir şirket olarak birinci hedefimiz, insanlara filmlerin keyfine bakılmak üzere, büyük ekranda izlenebilmeleri için erişilebilir bir fiyat noktası sunmaktır. Birçok katılımcı bu görevi kabul ediyor ve müşteri hizmetleri değerlerimizle yakından alakalı tiyatro zincirleri ile çalışmaya devam etmekten heyecan duyuyoruz “açıklamasında bulundu. Açıklamaya devam ederek katılımcı tiyatroların listesinin değişebileceğini ve MoviePass’in Müşteriler, o listeye ilişkin güncellemeler için mobil uygulamayla görüşmelidir.

AMC ve MoviePass, abonelik hizmeti aylık abone fiyatını önemli ölçüde düşürdü (Şirket, daha önce, film bilet fiyatları bir yerel ayardan diğerine farklılık gösterebilir gibi, aylık fiyatlamayı bölgesel bazda 15 $ ila 50 $ arasında değişen katmanlı bir modele dayanıyordu.) AMC, MoviePass’ın anlaşmasını bırakmakla tehdit ederek yanıt verdi. , ve Potansiyel olarak dava açabilirsin . Bununla birlikte, zincirin mantığı açıktı: MoviePass gibi bir abonelik hizmetinin toplu olarak benimsenmesi etkili bir şekilde olabilir filmlerin algılanan değerini değiştirme , bu da tiyatro katılımcılarının kendi işletmelerini ayakta tutacak kadar ücret alamayacakları bir duruma neden oldu.

“AMC, aynı zamanda, başlangıçta sınırsız film klibinin aylık 10 $ ‘ın altında bir fiyatla zamanla vaat edeceğini vaat ederek kaliteli tiyatroları çalıştırmak için yeterli gelir sağlamayacağına ve film yapımcılarına mükemmel yeni filmler üretmek için yeterli teşvik sağlamak için yeterli gelir sağlamayacağına inanıyor; “The şirket Ağustos ayında yaptığı açıklamada .

Bugünün gelişimi için ilginç olan şey, MoviePass’ın bildirdiği üzere önceden AMC’ye veya müşterilerine haber vermediğidir. Aslında AMC’nin Twitter’daki kendi destek hesabı bugün daha önce yazmıştı. MoviePass hala zincir ile temasa girmedi. gelişme hakkında. İki şirket arasındaki kamuoyundaki rencansı göz önüne alındığında, MoviePass’in müşterileri tiyatro zincirine öfkelendirip sorunu sorumlu tutması umut ederek, sert görüşmelerin bir parçası olarak sessizce bir değişiklik yapmış gibi görünüyor. Sosyal medyada, tam olarak olanlarmış gibi görünüyor . Ancak müşteriler, en sevdikleri sinemalara sürekli erişim sağlamaları için şirkete güvenemediklerini fark ettiği için, gerçekte bu taktik kolayca MoviePass’ı geriye döndürebilir. MoviePass erişimini keyfi olarak sunmak ve politik manevraya tabi olmak, tüketici dostu bir taktik değildir.

MoviePass’in sadece mevcut sinema salonlarına daha fazla insanın getirilmesi için yollar bulmaya çalışmakla kalmadığı belli oldu. Abone fiyatı indirimi, MoviePass’ın veri şirketi Helios ve Matheson Analytics, Inc.’e çoğunluk hissesi satması sonrasında geldi ve değişiklik, şirketin yaklaşık 20.000 aboneden Ocak 2018 itibarıyla 1,5 milyon abone . MoviePass’ın müşterilerinin hangi filmleri izlediğini ve bilet satın aldıklarını izleyebilme özelliği pazarlamacılar, reklamverenler ve distribütörler için değerli verilerdir. Ve Lowe şunu söyledi: Bu verileri satmak MoviePass’ın para kazanmak için kullanacağı önemli bir yoldur . Hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de tüm dünyadaki en büyük tiyatro zinciri olan AMC’ye erişimi olmayan bu hedefe ulaşmak daha zor olabilir, çünkü MoviePass’ın verileri eksik olacaktır. AMC’nin iyi sebepleri var. ilk zincir MoviePass ile bir anlaşma imzaladı ve MoviePass’ın şu anda AMC çevresinde çok agresif olmasının nedeni bu kadar önemlidir.

MoviePass, veri odaklı yaklaşımının ötesinde gelir akışları sağlamaya çalışıyor. Şirket gibi filmleri yoğun bir şekilde tanıtmaktayız. Ben, Tonya ve Forever My Girl kullanıcılarına, ücretli bir promosyon paketi kapsamında açıkça belirttiği gibi. Ve 2018 Sundance Film Festivali öncesinde şirket bir bölümü devirdiğini açıkladı Bu aslında film kazanacak, daha sonra onları tiyatrolara çekmek için geleneksel bir dağıtım şirketi kullanacak. Sundance sırasında, Orchard distribütörü ile ortaklık kurdu. Bart Layton’s için Kuzey Amerika dağıtım haklarını satın al Amerikan Hayvanlar şirkete tutsak bir izleyici kitlesiyle kapalı bir döngü oluşturma fırsatı veren 3 milyon dolarlık ödül, kendi müşterilerine tanıtan bir filmin bir parçasına sahip olabilir ve kendi abonelik hizmetinin ürettiği bilet satışlarını artırabilir.

Ve çoğu eğlence şirketi gibi, MoviePass zaten tiyatro sergisinin ötesine bakıyor. Kasım ayında CEO Mitch Lowe, CNBC’ye yaptığı açıklamada, şirketin sonunda kendi akış hizmetini başlatmak hem de. Ancak MoviePass, AMC’yi talepleri doğrultusunda zorlamaya çalışırken ve giderek daha düşük bilet fiyatları sunarak milyonlarca müşteriye cazip hale getirdiğinde, gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, çoğunlukla budur.

MoviePass sinema salonlarına yardım etmeye çalışmıyor; Satabileceği verileri yakalamak için bunları kullanmaya çalışıyor. İnsanlara biraz fedakarlıktan daha fazla film izlemelerine yardım etmeye çalışmıyor; kısa vadede katılımı hızlandırmayı ve böylece verileri topladığı kişilerin havuzunu genişletmeyi umuyor. AMC gibi bir zincirden aldığı cevapları almazsa, müşterilere veya itibarlarına zarar vermeksizin bu sinemaları tamamen kesmeye istekli olur. 9,95 $ ‘lık bir abonelik anlaşması harika görünse de, müşterilerin kullanmak istediği tiyatrolarda sürekli olarak çalışması gerçekten iyi bir anlaşma. Ve MoviePass CEO’su dediği gibi, bu tiyatrolar değişime tabidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir