Apple’ın iBooks’u ‘Kitaplar’ olarak yeniden adlandırdığı ve kitabevinin elden geçirdiği bildirildi.

Apple’ın iBooks’u ‘Kitaplar’ olarak yeniden adlandırdığı ve kitabevinin elden geçirdiği bildirildi.

Apple son yıllarda yüksek profilli uygulamaları ve mağazaları bir dizi yeniden tasarlarken, şirketin bir yönü dikkat çekici bir şekilde kaldı: iBooks. A göre rapor etmek Bloomberg Apple’ın daha basit bir arabirim ve yeni bir vitrinde uygulama yeniden tasarlaması ve çalışmayı denetlemek için yeni bir yönetici kiralaması Apple’ın değişmesine yol açıyor.

Bloomberg uygulamanın “Kitaplar” olarak yeniden adlandırılacağı ve haberin “önümüzdeki aylarda” yayınlanacağı bildirildi. Arabirim, okunmakta olan kitapları vurgulayan, ayrıca sesli kitaplar için ayrı bir sekme olanağını vurgulayarak basitleştirilecek. Kitapçı aynı zamanda kitapçığın eşleştirilmesi için elden geçirilecektir. yakın zamanda yeniden tasarlanan App Store . Yorum için Apple’a ulaştık ve tekrar duyarsak güncelleneceğiz.

Yayın ayrıca, Apple’ın Aralık ayında, iBooks’un başına geçmesi için Kashif Zafar’ı kiraladığını da belirtti. Zafar daha önce çalışmış Barnes ve Noble’s Nook bölümünün dijital ürünlerinin başkan yardımcısı olarak Audible’a geçmeden önce şirketin podcast ağını başlattı. Kanallar .

2012’de Adalet Bakanlığı Apple ve birkaç büyük yayıncı hakkında suçladı e-kitap fiyatlarını yükseltmek için bir araya geldi ve bir federal mahkeme Apple, e-kitapların fiyatını yükseltmek için komplo kurdu ve ağır 450 milyon dolar para cezası verildi. O zamandan beri, Amazon’un e-kitap pazarına egemen olduğu bir dönemde, Apple’ın kitapçığı ve uygulamaları radarın altında uçuyor. İki gelişme, Apple’ın yayıncılık endüstrisindeki yenilenen çabalarını gösteriyor olabilir.

Kısa süre önce Google, Google Play aracılığıyla sesli kitaplar sunmak , Audible (Amazon’a ait bir şirket) ile özgün içerik işinde önemli bir adım attı. orijinal yapımları , Kindle cihazlarında sesli kitap desteği , ve yeni dijital özellikler . Apple ve Sesli geçen yıl ayrılmış yollar Avrupa yayıncılarının şikayetleri üzerine Apple’ın Audible ile yaptığı özel ortaklığın rekabeti boğmakta olduğunu söyledi. Yeni kiralama ve yeniden tasarlanan uygulama ile Apple, kullanıcıları için daha iyi bir okuma deneyimi sunarak, aynı zamanda e-kitapları ve sesli kitapları tek bir platformda birbirine bağlayarak, yayıncılık dünyasında bir yer edinmek için kendisini konumlandırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir