eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Lyft çalışanları, müşteri verilerine yanlış bakmış olabilir.

Lyft çalışanları, müşteri verilerine yanlış bakmış olabilir.

Uber’in gittiği gibi Lyft da öyle görünüyor. Binicilik yapan şirket, çalışanlarının bir kısmının erişim iznini kötüye kullanıp kullanmadığını araştırıyor ve birinin “çok uzun süre” devam ettiğini söyleyerek müşterilerin bilgilerini incelediğini söyledi.

Lyft onayladı Bilgi Perşembe günü San Francisco merkezli bir şirketteki eski veya eski bir çalışanın isimsiz bir ipucunu aldıktan sonra iddiaya bakıldı.

Lyft sözcüsü, “Yolcuların ve sürücülerin güvenini korumak Lyft için çok önemlidir” dedi. Sınır bir e-postayla. “Bu yazıdaki iddialar, Lyft’in politikalarının ihlali ve fesih sebebi olacaktır ve Hukuk ve İcra Ekiplerimiz tarafından gündeme getirilmemiştir. Biz konuyla ilgili bir soruşturma yürütüyoruz. ”

Mevcut veya önemli başkalarının sürüş talep ettiği ve çalışanların “Lift Line” sürüşlerinde karşılaştıkları “çekici insanları” izlediklerini iddia eden kişilerin iddialarına ek olarak, bir iddia, çalışanların teknoloji dünyasında öne çıkan figürlere baktığını iddia ediyordu.

Kişinin, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in adını kullanarak, “Zuck’un telefon numarasına sahip olmakla övündüğüm en az bir çalışanın verilerimizi kullanmamasından duydum” dedi. (Bay Zuckerberg, bu yazı için bir yorum yapmadı.) “Başka bir çalışan, Hollywood aktrisleri ve porno yıldızlarının bilgisini toplama konusunda övündü” dedi.

İddialar, bir 2014 suçlamasını bir BuzzFeed gazeteci Uber’in “Tanrı Görünümü” aracı “Bir toplantıya 30 dakika geç kalması” nedeniyle şirket çalışanlarının konumunu takip etmesini sağladı. Uber ve New York Eyaleti daha sonra 20.000 $ para cezasına çarptı. Geçen yıl, Uber kullanmakla suçlandı Rakip Lyft sürücülerini takip etmek için yazılım sonradan FBI’ı sordu Şirket hakkında soruşturma başlatmak.

Ancak Lyft’teki iddiaların yanı sıra, yalnızca müşterilerin verilere erişmesi gereken çalışanlara izin verilmesi ve bunların bireylerle bağlantılı soruşturma günlüğünün tutulması gibi hususların sürdürülmesi söz konusu şirket sözcüsü tarafından yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir