Microsoft Chromebook’ları Kendi Oyunlarında Yenmek İçin Bir Plana Sahip

Microsoft Chromebook’ları Kendi Oyunlarında Yenmek İçin Bir Plana Sahip

Microsoft, 2 Mayıs’ta eğitim odaklı bir etkinlik düzenliyor ve spekülasyonlar Windows 10 Cloud’u ilk kez görebileceğimizi belirtti.

Yazılım son zamanlarda EDU pazarlarında büyük adımlar atan Google’ın Chrome OS ile rekabet edebilen düşük kaynaklı bir platform olarak değerlendirildi.

Microsoft’un Chromebook’ları kullanma planının en yeni göstergesi Windows 10 Cloud’un minimum spesifikasyonları ve performans gereksinimlerini Chromebook’lara kıyasla gösteren sızdırılmış bir özellikli belge yayınlayan Windows Central’den geliyor.

Bu çizelgenin doğru olduğunu varsayarsak, Windows 10 Bulut aygıtlarından ne tür bir donanımla karşılaşacağımız konusunda iyi bir fikir verir.

Nispeten ılımlı özellikler arasında 4GB RAM, dört çekirdekli bir Celeron (veya daha iyi) işlemci ve 32GB veya 64GB depolama alanı bulunuyor hepsi bir Chromebook’ta bulabileceğiniz gibi geliyor.

Microsoft “en çok öğrenci” için “bütün gün” pil ömrüne ve süper kısa çizmeye ve uyku zamanlarından uyanmaya çalışıyor.

Windows 10 Cloud’tan gördüğümüz şey, bu yeni yazılımı çalıştıran makinelerin sadece Microsoft Store’dan aldığınız Universal Windows Platform uygulamalarıyla çalışacağını düşündürüyor, geleneksel Windows yazılımı yok olacak.

Ancak bir sürü öğrenci için, bunun yanı sıra, birçok web tabanlı uygulama ve hizmet var, çok fazla işi yapmak için yeterli olacaktır. Her iki durumda da, iki haftadan daha kısa sürede daha fazlasını bilecek gibi görünüyor ve tüm haberleri kapsayacak şekilde Microsoft’un etkinliğinde olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir