Logan Paul, ‘intihar ormanı’ tartışmalarından sonra vloguna döner

Logan Paul, ‘intihar ormanı’ tartışmalarından sonra vloguna döner

Logan Paul, sosyal medyada uzun bir sessizlik yaşadıktan sonra, tartışmalı bir video Japonya’nın Aokigahara ormanında bir intihar mağdurunun cesedini filme çekti. Video yol açtı anında geri tepme çevrimiçi ve Paul videoyu kendi kanalından kaldırdı ve izleyen günlerde iki özür bildirdi. 3 Ocakta tweeted “Şimdilik vlogu yansıtmak için zaman ayırın,” der ve o zamandan beri duyulmamıştır – bugüne kadar.

Paul, en yeni vloguna “hatalar yaptığımı biliyorum” dedi, tıpkı arkasında yaslı piyano müziği çalıyor gibi. “İnsanları çökerttiğimi biliyorum” Paul, son üç haftadır intihar konusundaki cehaletini gidermek için harcamış ve fark yaratma umuduyla öğrendiklerini paylaşmak istediğini açıkladı. Video, Golden Gate Köprüsünden atlayan bir adam olan Kevin Hines’tan bir intihar girişimi hakkında birinci kişi olarak açılıyor ve Paul ile Ulusal İntihar Önleme Lifeline direktörü Dr. John Draper arasında bir konuşma yapıyor. Paul aynı zamanda intiharı önleme kuruluşlarına 1 milyon dolar bağışta bulunmayı planlıyor.

Logan, bugüne kadar konu üzerinde sessiz kaldı, ancak Jake Paul – Logan’ın kardeşi ve başka biri popüler etki yaratıcısı – tartışmalara kısa sürede bir 22 Ocak tarihinde yayınlanan video . Jake, “Hemen yorum yapmak doğru değildi,” dedi. Jake, “Logan’ın yaptığı şey çok, çok, çok yanlıştı ve büyük bir hata yaptı” diyor. “Sadece bunun bedelini ödemekle kalmaz, öğrenir. Biçim şekli ya da formun bir şaka intiharı ya da eğlenilmesi gerekmez “dedi. O, kimseyi rahatsız etmek istemedi.” Niyetine bakılmaksızın, Logan’ın eylemleri hala sonuçlara vardı. Topluluğun olumsuz geribildirimine yanıt olarak, YouTube mahkum Paul’un videosu ve vlogger’ı kaldırdı tercih edilen bir reklam ortağı olarak. Paul’un YouTube Red projeleri de rafa kaldırıldı.

Daha iyi veya daha kötüsü için Paul’un şimdi her zamankinden daha çok ilgi odağı var. Paul, “Kendim ve diğerlerini intihar konusunda eğitmeye devam ederken, hayatımda yeni bir bölüm başlatmanın zamanı geldi” diyor Paul. “Bu sadece başlangıç ​​olduğunu söylemekten alçak gönüllülük ve müteşekkirim” Bu tartışmanın gerçekten de Paul için bir uyanış olması ve onun için büyük bir iyilik için acımasız bir ortak hatayı bir ders haline getirme şansı da mümkündür. Fakat takip eden aylar ve onun platformunun şimdi nasıl kullanmayı seçtiği, onun sözlerinin samimiyetini belirleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir