eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Walmart ve Lobi, Kobo e-okuyucu ittifakıyla Amazon’u devraldı

Walmart ve Lobi, Kobo e-okuyucu ittifakıyla Amazon’u devraldı

Walmart, ABD’li şirketin Kobo e-okuyucularının seçkin kitle perakendecisi haline geldiğini görecek olan Japon e-ticaret devi Ralli ile bir anlaşma imzaladı. Walmart’ın web sitesinde bulunabilecek e-kitap ve sesli kitap içeriği için ortak markalı Walmart ve Kobo uygulamaları piyasaya çıkacak ve Walmart perakende mağazaları dijital kitap kartları satacaklar.

Kanada’daki şirket Kobo’yu 2011’de satın aldı ve Amazon’un pazara girmesinden önce Japonya’daki e-okuyucularını piyasaya sundu. Bununla birlikte, Walmart ile olan ortaklık, dünyanın en büyük iki perakendecisinin ABD’de Amazon’u satın almak için bir araya geldiğini görecektir. Amazon’un Kindle için perakende varlığı halen sınırlıdır ve şirket Barnes & Noble’s Nook’u elinden aldıktan sonra e-kitap pazarına hakim olsa da, Amerika’nın en büyük perakendecisi olan Kobo markasının tanınmış yerleşimi başka bir zorluk çıkarabilir.

Bu hareket, Kobo e-okuyucularını İngiltere’deki WHSmith gibi dünyanın dört bir yanındaki büyük kitapçı zincirlerine yerleştirmek için yaptığı düzenlemeleri yansıtıyor. Fiziksel perakende varlığı Kindle için kitap seçimi veya marka tanıma bulunmayan, ancak donanım açısından rekabetçi olan Kobo için potansiyel bir avantajdır. daha geniş ekranlı, su geçirmez Aura One , örneğin, yendi Amazon’un benzer yeni Kindle Oasis bir yıldan fazla pazarlamak için.

İttifak ayrıca, Walmart ve Raccour’un bu yılın ilerleyen aylarında Japonya’da düzenlenecek olan çevrimiçi bir bakkaliye dağıtım şirketi olan “Naruto Netsuper” i açacağını görecek. Walmart, Japon süpermarket zinciri Seiyu’ya sahip ve yerel mağazalardan zaten bir bakkal dağıtım hizmeti veriyor ancak Netsuper, kapasitesini artırmak ve ayrıca yemek kitleri gibi ürünler sunmak ve Yeni İnternet pazarından ürün üretmek için yeni bir gerçekleştirme merkezi kullanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir