New York valisi, FCC’nin yürürlükten kaldırıldıktan sonra net tarafsızlık kurallarını korumak için yürütme emrini imzaladı

New York valisi, FCC’nin yürürlükten kaldırıldıktan sonra net tarafsızlık kurallarını korumak için yürütme emrini imzaladı

New York Gov Andrew Cuomo bugün yaptığı bir açıklamada, bir yönetici kararı imzaladı FCC geçtiğimiz günlerde bu kuralların yürürlükten kaldırılmasına oy vermesine rağmen, devlet sözleşmelerine sahip internet servis sağlayıcılarının net tarafsızlık kurallarına uymalarını isteyecektir.

Pazartesi günü, Montana valisi imzaladı esasen aynı düzen ; her ikisi de net tarafsızlık konusunda geniş kabul görmüş ilkelere uymak için sözleşmeli servis sağlayıcıları gerektirir: engelleme, kısma veya içeriği destekleme. Fakat daha nüfusu artan New York, net tarafsızlık üzerinde kilit bir savaş alanı haline gelebilir.

Siparişe göre, 1 Mart sonrasında New York’ta bir sözleşme imzalayan ya da sözleşme yenileyen herhangi bir hizmet sağlayıcısının, tarafsızlık ilkelerine bağlı kalacaklarını söyleyen bir anlaşma imzalanması gerekecek. Verizon ve AT & T’yi de içeren büyük şirketler devletle sözleşme imzaladı.

Bununla birlikte, yürütme düzeni durmayacak anlamına gelmez. Geçtiğimiz yıl net tarafsızlık kurallarının yürürlükten kaldırılmasından sonra FCC, engelleme durumları kendi kurallarını atlatmaktan. Benzer planları yapan diğer devletler gibi New York da büyük ihtimalle yasal bir zorlukla karşılaşacak.

Bu arada federal düzeyde, New York önderliğinde 22 genel müdürden bir dava açıldı. bu ayın başında açıldı . Dava, FCC kararı üzerine uzun süren bir kavgaya sahne oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir