Yeni Galaxy Note 8 Sızıntısı, Üç Hayati Özellik Doğruladı

Yeni Galaxy Note 8 Sızıntısı, Üç Hayati Özellik Doğruladı

Galaxy Note 8’in genel yayıncılığının dünyadaki çeşitli taşıyıcılarının onayını takiben, Samsung’un yakında çıkacak olan ” vahşi doğada ” çekilen yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Beklenildiği kadar büyük ekranlı bir cihaz gösteriyorlar ancak üç hayati özellik çok fazla doğrulanmış durumda.

İlk önce ve belki de en hayal kırıklığı ile parmak izi sensörü. Apple gibi, Samsung da ön ekranda gömülü bir cam altı parmak izi algılayıcısı üzerinde çalıştığı söylentileri var. Not 8’deki deneylerin görünür bir renk deformitesine yol açtığı görülüyor, bu nedenle teknoloji varsayılan 9 sayılı Not’a geri döndü.

Apple’ın aksine, Samsung bir parmak izi algılayıcısına sadık kalarak Galaxy S8’in tasarım ipuçlarını izleyerek cihazın arka tarafında kamera lensi grubunun yanında bulunabilir. Birkaç Android üreticisi tarafından alınan bir seçenektir ve Android ekosistemi ile uyumluyken Not 8’i en yeni çözümlere sahip olarak yorumlamaz.

Karşılaştığım bir değişiklik, kavisli ekranın tasarımı. En son modayı arayan fetişistler, kenar-sonsuz sonsuzluk ekranının yanında yer alan Not 8’in üst ve altındaki küçük çerçeveleri not alacaklardır.

Ekrandaki kenarlarda çok daha az eğri gördüğüm için mutluyum. Samsung’un görsel dili hâlâ mevcut olmasına rağmen, Galaxy S8 ve S8 artılarındaki daha büyük kavisli alan, büyük miktarda yansıma ve çarpık metin ve videoya yol açtı. Not 8 eğrisinde çok daha serttir, eğrinin faydalarını sunarken daha düz yüzey alanı sağlar.

Sonunda ikili kameralar onaylandı. Dikey bir yöndedirler, ki bu yararların fotoğraf ve özel görsel efektler yerine AR sistemi üzerine odaklanacağını önermektedir. Kameralardan biri sabit odaklı bir kamera olmasının netliği belli değil, ancak Samsung Electro-Mechanics’in en son dokümantasyonunda ikili lensin sahip olabileceği dört farklı fotoğraf yeteneği (zum, perspektif, düşük ışık derecesi ve derinlik bilgisi) hepsinin eşleştiğini vurguluyor.

Galaxy Note 8, en yeni teknolojiyi içeriyor ve Galaxy S8 ve S8 Plus tarafından toplanan kritik beğeni üzerine inşa ediyor. Şu anda Apple’ın iPhone 7S ve 7S Plus’ı başarıyla ele alabilirsek büyük soru şu: Çünkü şu anda iPhone 8, Samsung ile mücadelede perakende varlığa sahip olmayacak gibi görünüyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir