Hayatınızı Değiştiren Kritik Becerileri Öğrenmek İçin 21 Harika Yer

Hayatınızı Değiştiren Kritik Becerileri Öğrenmek İçin 21 Harika Yer

Yeni bir beceri öğrenmeyi ya da “okula geri dönmeyi”, kariyerlerinde değişiklik yapmak isteyen ya da şu anki durumunuza geçmek isteyebileceğiniz bir şey düşünmeye meyillidir.

Ancak, ömür boyu öğrenme, hem kişisel hem de mesleki inanılmaz menfaatlere sahiptir, araştırmacılar böyle derler.

Toplulukları daha üretken ve yenilikçi yapar ve çalışanlara sürekli değişen işyerlerinde baş etme olanağı verir. Yaşam boyu öğrenme, yaşlandıkça keskin kalmamıza yardımcı olur ve başarılı bir ekonomi için de önemlidir.

Bize daha iyi iletişim kurmamıza, daha etkili bir şekilde sosyalleşmemize ve başarıya ulaşmamıza yardımcı oluyor.

İster kodun nasıl yapılacağını, liderlik becerileri geliştirdiğinizi veya kendinizi geliştirdiğinizi öğrenmek isteyip istemediğinizi öğrenmek için, hayatınızı değiştirecek eleştirel becerileri öğrenmek için harika 27 yer var:

1. Lifehacker

Gezegendeki en sevdiğim sitelerden biri olan Lifehacker , daha iyi, daha hızlı ve akıllı olan şeylerin nasıl yapılacağını öğrenmek için yer.

2. Library of Congress

Ulusal kütüphanenin metinlerinin birçoğu artık online olarak mevcuttur. Öğrenmek istediğin beceri ne olursa olsun, orada okuyabilirsin.

3. Boundless

Üniversite ders kitaplarını ödemek için ikinci yarı zamanlı bir işe girmeyi unutma? Sınırsız ders kitabı endüstrisini, ders kitaplarını çevrimiçi, ücretsiz olarak sunarak sarsmaktadır.

4. Incedu

Inc’in kendi eğitim sitesi, girişimcilerin başarısına yardımcı olma olasılıklarını en yüksek seviyeye çıkarmak isteyen girişimciler için mükemmel bir kaynaktır. Tüm yıl boyunca girişimci liderliğindeki bu gerçek zamanlı, canlı atölye çalışmaları, öğrenme eğrisini kesmenin ve gerçekten örnek bir deneyime sahip olan insanlarla bağlantı kurmanın en iyi yoludur.

5. Üniversiteler

Çoğu üniversite artık kampüs içi ömür boyu öğrenme programlarına ek olarak çevrimiçi öğrenme kursları da sunmaktadır. Bazıları Colorado Eyaleti’nin Osher Hayatboyu Öğrenme Enstitüsü gibi tüm çevrimiçi okulları kurdu. Daha geleneksel bir eğitim deneyimi arıyorsanız, üniversitelerin neler önerdiğini kontrol edin.

6. Google Dünya Harikaları

Google’ın Street View ve haritalama teknolojisiyle güçlendirilmiş, inanılmaz bir çevrimiçi kaynak kullanarak eski ve modern dünyayı keşfedin.

7. TED Görüşmeleri

TED, hakiki, tecrübeli insanlar tarafından hazırlanan, uygulanabilir tavsiye ve öğrenme fırsatları bulmak için harika bir yerdir. Ayrıca kendi harika ders seçimi için TED x’i ziyaret edebilirsiniz .

8. Reddit Dersleri

Profesyonellerin, akademisyenlerin, hükümetlerin ve tüm çizgilerin liderlerinden oluşan bu üst düzey konferansların topluluk tarafından üretilen bu koleksiyonu, kaynakları Reddit modasına uygun olarak kullanıcılar tarafından telafi edildi veya reddedildi.

9. UReddit

Reddit’den bahseden forum sitesi, sanat, bilgisayar bilimleri, dil, matematik ve istatistik gibi dersler düzinelerce kendi Reddit Üniversitesi’ne sahiptir.

10. İnternet Kutsal Metin Arşivi

İnternetteki din ve maneviyat alanındaki en büyük ücretsiz kitap arşividir. Mitoloji, din, folklor, simya, parapsikoloji ve daha fazlası üzerine okuyun.

11. MeetUp

Bölgenizde neler olup bittiğini görün ve genellikle ücretsiz olarak yeni beceriler öğrenmek için akıllarla bir araya gelin. Toplantılar, tecrübelerini ticarette ve yeni perspektifler öğrenmenin harika bir yoludur.

12. Trivium Eğitimi

Eleştirel düşünme inanılmaz derecede önemli bir beceridir, ancak genel olarak okul müfredatında öğretilmez. Retorik, gramer ve mantığı Trivium’un ücretsiz kaynakları ile fırlatın.

13. HubSpot Akademisi

Boston dışındaki çevrimiçi pazarlama yazılımı devi HubSpot, kapsamlı ve kullanıcı dostu dijital pazarlama kursları sunmaktadır. Pazarlama anlayışı, günlük işlerinizin bir fonksiyonu olsun veya olmasın, herhangi bir girişimci için kritik önem taşır. HubSpot Akademisi, kendi en iyi beş dijital pazarlama dersi seçimlerimden biriydi.

14. Halk Üniversitesi

Dünyanın ilk kar amacı gütmeyen, ücretsiz, akredite edilmiş çevrimiçi Amerikan üniversitesi olan UoPEOPLE, İşletme, Bilgisayar Bilimleri ve Sağlık Çalışmaları alanında lisans programları sunmaktadır.

15. PBS Video

PBS’den iyi araştırılmış, derinlemesine belgeselleri çevrimiçi olarak ücretsiz izleyin.

16. Proje Gutenberg

Proje Gutenberg kütüphanesinden indirilebilecek 50.000’in üzerinde kitapla birlikte ücretsiz klasik edebiyatı inceleyin.

17. Pocket

Daha sonra tüketmek için karşılaştığınız makaleleri, videoları ve diğer ilginç ve eğitsel içeriği kaydedin. Cep, tarayıcınızdan veya Twitter veya Flipboard gibi uygulamalardan kaydetmenizi sağlar ve daha sonra içeriğe internet bağlantısı olmadan erişebilirsiniz.

18. MIT Açık Ders Yazılımı

İkonik üniversite, girişimciler ve yeni başlayanlar için muhteşem bilgisayar programlama dersine giriş de dahil olmak üzere tamamen ücretsiz programlama kursları sunmaktadır.

19. iCONIC Turu

Inc.com ve CNBC , Seattle ve Denver’daki ilk duraklarının ardından 22 Eylül 2016’da Boston’u ziyaret eden üç bölümlü bir konferans serisi olan iCONIC’yi bir araya getirdi. Mükemmel hoparlörlerin üstünde, ağ, ülke çapında dinamik işletmeler için neyin gerçekten çalıştıklarını öğrenmenin inanılmaz derecede etkili bir yoludur.

20. FutureLearn

FutureLearn, 40’tan fazla üniversiteden ücretsiz çevrimiçi kurslarla dolu olup, dünya genelinde 3.6 milyon öğrenciye hizmet veren İngiltere’de bir sitedir.

21. Rescue Time

Gününüzü nerede ve nasıl harcadığınız hakkında daha fazla bilgi edinin, böylece gün boyunca verimlilik bulursunuz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir