eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
2019 Honda Insight Hibrid, Lüks EV İçin Civic Hybrid’i Devraldı

2019 Honda Insight Hibrid, Lüks EV İçin Civic Hybrid’i Devraldı

Honda, önümüzdeki hafta Detroit otomobil fuarı önünde 2019 Honda Insight kırma kapağı ile, Civic Hybrid’in değiştirilmesini açıkladı. Yepyeni ikiz motorlu otomobil Honda, Hybridin daha prestijli bir kompakt seçenek olarak mosquito üzerindeki yelpazesine sokulmasını amaçlayan uzun zamandır devam eden Insight adını canlandırıyor.

Bu, Honda’nın muhtemelen daha yüksek fiyat verebileceği anlamına geliyor, ancak yeni 2019 Insight’taki etiketin bu aşamada ne olacağı belli değil.

Honda arabayı daha sonra 2018’de başlayacağını söylüyor ancak şu an Honda Insight Prototype’ın nezaketen neye benzeyeceği konusunda oldukça sağlam bir fikrimiz var; bu sadece bir kaç tane Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’na getirilecek.

Honda Insight Prototype

Melezi Civic’ten ayırarak Honda ona yeni bir tasarım yapma fırsatı verdi. Bu nedenle, duruş daha alçak ve geniş olmasına rağmen dingil mesafesi daha uzundur. Aerodinamik olarak incelen tavan çizgisinin dört kapılı bir coupe yankılarına sahipken, düşük profilli LED farlar ve kuyruk lambaları Honda’nın ayırt edici ızgarasının daha geniş bir örneğiyle birleştirilir.

İçerde Honda, sınıfının en iyisi yolcu alanını ve en kompakt araçlardan daha lüks bir kabin vaad ediyor. Opsiyonel deri, 8 inç dokunmatik ekranlı bir infotainment sistemi ve sürücünün enstrümantasyonu için 7 inç dijital ekran da olacak. OTA sistem güncellemeleri için WiFi olarak Apple CarPlay ve Android Auto da mevcut olacak.

Honda Insight Prototype

Tabii ki, en önemlisi güç aktarma organı. Bu, Honda’nın, 1.5 litrelik bir Atkinson döngüsü motorunu elektrikli tahrik motoru ve arka koltukların altına sıkışmış bir lityum iyon pil ile çiftleştiren en son iki motorlu hibrid sistemini kullanıyor. Honda, çoğu zaman, Insight elektrikli motoru tek başına pillerden gelen güce ya da tükenirse gaz motorunu bir mobil jeneratör olarak çalıştırmaya dayandıracağını söylüyor.

Honda Insight Prototype

Güvenlik tekniği ve sürücü yardımı tarafında, Honda Sensing güvenlik paketi ile birlikte EX ve üstü kaplamalarda Honda LaneWatch olacak. Bu, Çarpışma Azaltma Frenleme Sistemi (CMBS), Şerit Gidiş Uyarısı, Yol Gidişini Azaltma ve Düşük Hızlı İzleme ile Uyarlamalı Hız Kontrolü içerir. 2019 İncelemesindeki yeni, Trafik İşareti Tanıma olacaktır.

Bu arada 2018 Accord Hybrid de bu yılın başlarında satışa sunulacak. Detroit’in bu sorunun cevabını bulması için beklemek zorunda kalacağız, ancak Honda, zaten küresel araç satışlarının üçte ikisini 2030 yılına kadar elektrikli hale getirmeyi amaçladığını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir