Hackerlar, “Orange New Black” Beşinci Sezonun Bir Kopyasını Çaldı.

Hackerlar, “Orange New Black” Beşinci Sezonun Bir Kopyasını Çaldı.

Turuncu’nun bir sonraki sezonunda New Black’in 9 Haziran’a kadar prömiyer yapması beklenmiyor ancak ilk bölüm zaten sızdırılmış durumda.

Bunun nedeni, ‘TheDarkOverlord’ adlı içerikle bir hacker veya grup korsanlarının içeriği üçüncü bir taraftan çalması ve Netflix’in sezonun geri kalanını gizli tutmak için fidye istemesidir.

Cuma gecesinin geç saatlerinde TheDarkOverlord, ABC, FOX, IFC ve National Geographic’e ait içerik hakkında “Artık herhangi bir oyun oynamayacağız” diyerek tweet yaptı.

TorrentFreak’e göre, ihlalin kaynağı, Hollywood’un ADR (Automatic Dialog Replacement) işi yapan bir ses prodüksiyon şirketi olan Larson Studios’tu.

Bilgisayar korsanları, Larson ödemeyi kabul ettiler, ancak kabul etmedi ve şimdi Netflix’i sıkmaya çalışıyorlar. Netflix, yaptığı açıklamada, “Durumun farkındayız” dedi.

Birkaç önemli televizyon stüdyosu tarafından kullanılan bir üretim satıcısı, güvenliğini tehlikeye attı ve uygun yasa uygulama yetkilileri katıldı.

Güncelleme: “TheDarkOverlord”, 13 bölümlük sezonun 2-10 arası bölümlerini bir başka selde yayınladıklarını açıkladı.

Netflix’i ve diğer stüdyolarını da tehdit etmeye devam ediyorlardı: “Bunların hepsinde, mütevazı teklifimizden çok daha fazla para kaybedeceksiniz” dedi.

Aynı havayı sizin gibi solumaktan oldukça utanıyoruz. Kendiniz gibi makul ve merhametli bir varlık ile işbirliği avantajlarını görecek ve anlamış olacaksınız ve diğerlerine karşı: kendinizi kurtarmanın zamanı gelmişti.Şimdi için tekliflerimiz hala masada. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir