eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Bu Hafta Avrupa’nın En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 29 Nisan 2017 ]

Bu Hafta Avrupa’nın En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 29 Nisan 2017 ]

Her hafta olduğu gibi haftalık ücretsiz bültenimize, yeni başlayan Avrupa kökenli yeni şirketler, eski ve yeni teknoloji yatırımcıları, hükümet ve politika haberleri ve ilginç haberlerle birlikte her birini bir liste halinde listeledik.

Bütün bilgileri ücretsiz olarak bildirim olarak almak için sağ alt tarafta bulunan bildirimlere abone ol butonuna tıklayabilirsiniz.

İşte bu hafta Avrupa’daki en büyük 10 haber öğesine genel bir bakış:

1) Spotify, herhangi bir şartın ifşa edilmemesine rağmen, ABD blok köprü kuruluşu Mediachain Labs’u satın aldı. Merkezi Brooklyn’de bulunan Mediachain Labs, bir yaratıcının içeriğini çevrimiçi olarak yaratıcı hakkında bilgi ile bağlayan Mediachain protokolünü blokçü aracılığıyla bir çözüm oluşturdu.

2) Uber, hasta ya da yaralı olup olmadığını kanıtlayan bir sigorta planıyla, hayatlarını kazanmak için kendi uygulamasına güvenen Đngiliz sürücüler için daha fazla güvenlik önermektedir. Şimdiye dek en az 500 Uber yolculuklarını tamamlayan sürücüler, hasta, yaralı veya jüri görevindeyken onları kapsayan yardım paketi için haftada £ 2 ya da yılda 104 sterlin ödeyebilir.

3) Almanya’nın Teslimat Kahramanı, gıda dağıtım piyasası, 2016’da gelirde% 71’lik bir artış olduğunu ve şirketin bir halka arz için ipotek verdiğini bildirdi.

4) Roket Internet, satışlarını artırdı ve büyük girişimlerin bazılarında kayıpları azaltarak şirketin ana yatırımlarının üçünü bu yılın sonuna kadar bile kırma hedefine yaklaştırdı.

5) Fransız harcama ve tedarik yönetimi yazılımı şirketi Ivalua, özel sermaye şirketi KKR’den 70 milyon dolar yükseltti.

6) El sanatları için sosyal bir platform olan LoveCrafts, önceki yatırımcı Balderton ve Highland Europe’un katılımıyla İskoç Özkaynak Ortakları (SEP) tarafından yönetilen bir turda 26 milyon £ yükseltti.

7) İngiltere’de mediech start-up Babylon Health, AI tabanlı tıbbi tavsiye uygulaması için 60 milyon dolar kazandı. Yatırım NNS holdinglerinden, Vostok New Ventures’dan ve mevcut yatırımcı Kinnevik’den geliyor.

8) İngiltere’de EdTech kuruluşu Gojimo, Telegraph Media Group tarafından açıklanmayan bir miktar için satın alındı. George Burgess tarafından 17 yaşında kurulan şirket bugüne kadar 3 milyon dolar finansman sağlamıştı.

9) Romen kökenli bir otomasyon yazılım firması olan UiPath Accel liderliğindeki 30 Milyon A Serisi bir tur ilan etti. Tura Earlybird Venture Capital, Credo Ventures ve Seedcamp da katıldı.

10) Fintech’in devreye alınması Token, bankacılık platformu için mali hizmetler konusunda AB yönetmeliklerine uygunluk sağlamaya yardımcı olan 15.7 milyon dolarlık Series A turunu açıkladı. Finansman turu Stockholm’ün EQT Ventures, Londra’nın Octopus Ventures ve Helsinki’nin OP Finansal Grubu’ndan sağlanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir